Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf Portugalsko - na sever od Lisabonu

HonzaKulig

Mazák fóra
Jméno
Jan
Přijmení
Kulig
Klub
Central Golf Club
HI (HCP)
6,5
Ahoj jamkaři,
dlouho na radaru a konečně splněno :) - Portugalsko a oblast cca 90km nad Lisabonem, kde jsou 2 hřiště z TOP 100 v kontinentální Evropě, jedno jde se hraje Challnege Tour a jedno jako doplněk :).

Naprosto špičková kvalita, podpořená tím že zde všude akceptují Golfamore kartu bez omezení.

West Cliffs Golf Resort

Web:
https://westcliffs.com
Greenfee: 140 EUR, hráno na Golfamore kartu za 70 EUR

Sice jsou v názvu útesy, ale reálně po nich nikde nejdete. Hřiště je zasazené do nádherných lesů, druhá devítka je určitě hezčí, jamky 13 a 14 jsou skvostné a hlavně ikonická 18ka, kde pálíte z kopce dolů pod horizont. Nejtěžší na celém hřišti jsou greeny. Byly o něco měkčí, rychlost 9,5, ale hlavně jsou relativně malé a hodně modelované, hrát přes 2-3 breaky bylo naprosto normální. @Mirek_62 tady kdysi psal, že bez buggy je to sebevražda, souhlasím a to hlavně kvůli šíleným přechodům, hřiště je hodně rozlehlé. Jediné co mi vadilo, tak docela masivně probíhající výstavba kolem, jeřábu je tam k vidění hodně. Těšil jsem se jak to budu srovnávat s Thracian Cliffs v Bulharsku a to je určitě o level výše, každopádně West Cliffs je nádherná pohádka za skvělé peníze.

tempImagerT6CZi.jpg
tempImageqM8v04.jpg
tempImageA1V1n2.jpg
tempImageLgnjoK.jpg
tempImagealx9AJ.jpg
tempImage1eXo9v.jpg


Praia Dey Rey

Web:
https://www.praia-del-rey.com
Greenfee: 140 EUR, hráno na Golfamore kartu za 70 EUR

Druhý, starší resort se stejným majitelem jako je West Cliffs. Hřiště je zasazené do vesničky, kde je spousta apartmánů, hotel apod., jedna devítka je v lese, hodně připomínající i sousední West Cliffs, druhá je více otevřená, jamky 11-14 jdou kole moře, kde koukáte na vlny a surfaře. Kvalitativně stejný level jako West Cliffs, neřekl bych které je lepší, jsou si hodně podobná, akorát Praia má ty jamky u moře :). Greeny ne tolik modelované, ale rychlé a tvrdé. Tím, že resort už je tam nějakých 25 let, tak je vše dodělané, ten pocit je čistší a s větším klidem.

tempImageF4kLQp.jpg
tempImageC0cVdj.jpg
tempImage6nutW7.jpg
tempImageJ375cL.jpg


Royal Obidos

Web:
https://www.royalobidos.com
Greenfee: 125 EUR, hráno na Golfamore kartu za 62,5 EUR

Hřiště, kde se před 14 dny konalo Open de Portugal v rámci Challenge Tour. Hřiště je za mě nejtěžší v oblasti, je dlouhé, skoro všechny 4pary atakují skoro 400 metrů ze žlutých, je tam hdoně odklonů a greeny včetně všech plochy byly jednoznačně v nejlepším stavu. Opět velké přejezdy mezi jamkami, takže buggy vřele doporučuji.

tempImageiG33Dp.jpg
tempImagesMpLO0.jpg
tempImagez743MA.jpg
tempImageodXHtT.jpg
tempImaged8HCLx.jpg


Bom Sucesso

Web:
http://www.bomsucesso.net
Greenfee: 120 EUR, hráno na Golfamore kartu za 60 EUR

Čtvrté hřiště do party, doporučuji nevynechat. Je golfově asi nejjednodušší, přechody nejsou tak dramatické, hřiště je první devítkou víc na rovině, druhá se malinko vlní nahoru/dolů, krásné jsou jamky 17, 18. Hřiště nemá moc záludností, je široké a velmi dobře hratelné. Většina lidi ho vynechá, ale je to škoda. Sem tam horší místa na fairwaiích, ale greeny v topu, rychlé, tvrdé.

tempImageRYXzTm.jpg
tempImageC1y8Lr.jpg


Všechna hřiště jsou mezi sebou vzdálená 5-10 minut autem, kousek je malé historické město Obidos, na golfový výlet ideální místo. Všude klid, skvělé jídlo, prostě fantazie. Byli jste někdo v Portugalsku nebo se chystáte?

Golfu zdar, užívejte podzim!!!
 

Přílohy

  • tempImage3HwoSk.jpg
    tempImage3HwoSk.jpg
    154,6 KB · Zobrazení: 84
Byl jsem v létě v Algarve a Lisabonu ale jelikož rodinná dovolená, tak bez holí, chvíli jsem uvažoval o rentalu ale hrát v tom hicu by byla sebevražda.
Ale jak píšeš, jídlo, lidi, oceán - vše super, denně jsem jezdil okolo několika hřišť. Chci se tam určitě vrátit i s klackama :)

Tak alespoň takto:

P8280743.JPG


P8280746.JPG
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom