Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Blog Deníček golfového manažera 52. - Splněný sen

mkopcak

Guru fóra
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
7,4
Právě jsem publikoval článek: Deníček golfového manažera 52. - Splněný sen

Deníček golfového manažera 52. - Splněný sen

Blog  Deníček golfového manažera 52. - Splněný sen

Splněný sen Přiletěli jsme do Edinburghu po půlnoci, do postele jsem se dostal kolem 3. ráno. Ale už ve čtvrt na 7 jsem stál na 18. greenu Old Course v St. Andrews. Studený mořský vzduch mne štípal do nosu a já zbožně hladil trávu tam, kde to před více než 600 lety celé začalo. S tupým úsměvem...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Upraveno moderátorem:
To je parada, odehrali jste asi to nejpodstatnejsi co slo. A Lundin misto New course je naprosto skvela volba. Hriste je to podobne stare, dokonce tusim je to prvni hriste kde se hralo 18 jamek s 18 greeny. A to po pobrezi z Levenu do Lundinu a az po nejake dobe jim doslo ze by bylo lepsi se na konci hry vratit zase do puvodniho mista, hriste se rozdelila, Lundin prevzal tech hornich 9 jamek od zenskeho klubu a hralo se 9 tam a pak zpatky. Do podoby hriste promlouval Old Tom i James Braid a to myslim rika vse. Na Kittocks je super ze je tam tak casto volno, a ty vyhledy. A v zime to bejvalo bez rohozek. Kde chces hrat priste?
 
To je parada, odehrali jste asi to nejpodstatnejsi co slo. A Lundin misto New course je naprosto skvela volba. Hriste je to podobne stare, dokonce tusim je to prvni hriste kde se hralo 18 jamek s 18 greeny. A to po pobrezi z Levenu do Lundinu a az po nejake dobe jim doslo ze by bylo lepsi se na konci hry vratit zase do puvodniho mista, hriste se rozdelila, Lundin prevzal tech hornich 9 jamek od zenskeho klubu a hralo se 9 tam a pak zpatky. Do podoby hriste promlouval Old Tom i James Braid a to myslim rika vse. Na Kittocks je super ze je tam tak casto volno, a ty vyhledy. A v zime to bejvalo bez rohozek. Kde chces hrat priste?
V Lundinu mají v klubovně krásnou knihu o historii a redesignu hřiště, listoval jsem v ní asi 30 minut:-).

Nemáme nic konkrétního, majitel cestovky hodně chválil hřiště kolem Liverpoolu. Pro mne je blbé to, že v létě se urvu velmi obtížně a ten návrat je skutečně za trest. Lepší jsou pro mne zimní měsíce, ale to tu Británii zas dost vylučuje...
 
I když nejsem závistivý, spíše přející, tak nemohu říci nic jiného, než. Do prdele Martine @mkopcak já ti neskutečně závidím :D Tak tomu já říkám golfová dovolená. Škoda že nebudeš v Hořehledech až tam budeme. Hrozně rád bych si nechal o tvém a tchánově zážitku vyprávět ;) Je to nádhera. Jo a ten retro golf musel být super.
 
Dotaz, ty hickory hole mají i nalevo? Kdysi jsem si chtěl postavit takový set ale nedá se to rozumně sehnat.
 
Dotaz, ty hickory hole mají i nalevo? Kdysi jsem si chtěl postavit takový set ale nedá se to rozumně sehnat.
Kámo, pochybuju, s ohledem na to, že se ještě po válce leváci přeučovali, a v předchozím století byli diskriminováni, že bys našel levou hickory. Třeba u nás bylo přeučování leváků ve školách oficiálně zrušeno v roce 1967....
 
Já jsem nějaké našel, ale cenově to byl naprostý nesmysl. Lze si nechat vyrobit repliky nalevo ale to není ono.
 
I když nejsem závistivý, spíše přející, tak nemohu říci nic jiného, než. Do prdele Martine @mkopcak já ti neskutečně závidím :D Tak tomu já říkám golfová dovolená. Škoda že nebudeš v Hořehledech až tam budeme. Hrozně rád bych si nechal o tvém a tchánově zážitku vyprávět ;) Je to nádhera. Jo a ten retro golf musel být super.
Vypadá to, že bych tu měl v pátek být, nakonec odjíždíme až v sobotu ráno. Takže určo pokecáme:-).
 
Dotaz, ty hickory hole mají i nalevo? Kdysi jsem si chtěl postavit takový set ale nedá se to rozumně sehnat.
Tak to ti 100% potvrdit nedokážu, protože mne nenapadlo se zeptat. Ale divil bych se, kdyby ne, protože je to hřiště vyloženě turisticky zaměřené a orientované na ty, co si to chtějí vyzkoušet - k mému překvapení tam nevedou žádný klubový život, ani neorganizují žádné akce, soutěže a tůry...

V nejhorším to budou právě ty repliky, které od originálu stejně nemáš šanci rozeznat...
 
Vypadá to, že bych tu měl v pátek být, nakonec odjíždíme až v sobotu ráno. Takže určo pokecáme:-).
Tak to je dobrá zpráva. Už se těším ;)
 
Dotaz, ty hickory hole mají i nalevo? Kdysi jsem si chtěl postavit takový set ale nedá se to rozumně sehnat.
Konkretne tam maji sety i nalevo. Na ebay je nejaka leva original od Old Toma za 100k:D ale jinak tam toho moc pouzitelnyho neni.
 

Přílohy

  • 63C20AF5-7E3E-497D-B847-684E1B5B98ED.webp
    63C20AF5-7E3E-497D-B847-684E1B5B98ED.webp
    116,8 KB · Zobrazení: 24
  • IMG_1877.webp
    IMG_1877.webp
    71,2 KB · Zobrazení: 26
Poznámka k článku Splněný sen: vůbec nemám slov! Jak se znám, nebyl bych tam schopnej zahrát kloudnou ránu. Jen stačí představa, kdo v těch místech zanechával stopy v trávě a písku. Nemyslím, že se tam ještě někdy dostanu.😥 A GRATULACE! Takového tchána by si přál každý golfista!
Jo a ani by mě nenapadlo, ptát se, kolik to stálo.🤫
 
Repliky hickory holí sice existují, ale pokud bys si chtěl zahrát i hickory turnaj, tak nejsou pro turnajovou hru povoleny a pravděpodobně by tě i vyšly o dost dráž než "originály" ( ty ale sehnat je o velkém trpělivosti při shánění )
 
Hrozí tam amatérovi na jedničce ten out vpravo nebo reálně ne?

A nějaké dojmy ze zajímavých jamek 16-18? Amatéři asi přes ten hotel nehrají, že? A na 18j první rána hodně vlevo jako někteří profi? Jak jsi si přihrál na green 18j? (údolí před jamkou hrozilo?)
 
Hrozí tam amatérovi na jedničce ten out vpravo nebo reálně ne?

A nějaké dojmy ze zajímavých jamek 16-18? Amatéři asi přes ten hotel nehrají, že? A na 18j první rána hodně vlevo jako někteří profi? Jak jsi si přihrál na green 18j? (údolí před jamkou hrozilo?)
Jde o to, co si představuješ pod pojmem reálně:-D. Já vzal hybrid především proto, abych nedostřelil do vody, protože ta začíná na 230 m. Ale šlajs běžných rozměrů k tomu autu doskákat určitě může a takovej @Sauron by musel zamířit někam na 17. green, aby se do tý 130 m široký dálnice vešel...

Překvapilo mne, že ti nijak nediktují odpaliště dle HCP. Zeptají se tě na něj, doporučí ti barvu, ale já dostal na výběr klidně z černých. Jen se ti může stát, že pokud budete hrát pomalu, že tě během hry posunou na kratší. Ovšem reálně rozdíly mezi vzdálenostmi jsou v metrech, nikoliv v desítkách - jamky jsou z mého pohledu skutečně dost krátké.

Na 16ce jsem spolehlivě vyhodil ránu do autu, protože nás na to caddy upozornil, že tam nemáme hrát. Skákal pěkných 80 m až k hotelu po asfaltu, načež si ho jeden kolemjdoucí Ital strčil do kapsy:-).

Na 17ce přes hotel klidně hrát můžeš, respektive pokud chceš na FW, tak musíš - jinak to nejde. Já po zážitku na 16ce hrál drobně víc doleva, takže jsem se vrátil na odpaliště 2ky:-D. Odtamad jsem trefil jediný bunker ve kterým skutečně být nechceš, takže nakonec stejně jako na 16ce zapsaný double.

A na 18ce jsem si dal velkou rezervu, takže jsem přihrával sice 56kou, ale od tribuny na 1ce. A protože bylo navrtáno přímo u údolí nářků, tak jsem to pro sichr trojputtnul...Ale i tak jsme si z okolních balkónů a restaurací vysloužili potlesk...
 
Právě jsem publikoval článek: Deníček golfového manažera 52. - Splněný sen

Deníček golfového manažera 52. - Splněný sen

Blog  Deníček golfového manažera 52. - Splněný sen

Splněný sen Přiletěli jsme do Edinburghu po půlnoci, do postele jsem se dostal kolem 3. ráno. Ale už ve čtvrt na 7 jsem stál na 18. greenu Old Course v St. Andrews. Studený mořský vzduch mne štípal do nosu a já zbožně hladil trávu tam, kde to před více než 600 lety celé začalo. S tupým úsměvem...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
Skvělý článek, super😊🏌🏻‍♂️👍
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom