Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Driver pro začátečníka

PetrK

Nováček+
Jméno
Petr
Přijmení
Klasna
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
54
Ahoj, podle mě neuděláš chybu když vezmeš nějaký 10,5 st na regular shaftu. Vyhni akorát různým low spin modelům a podobně.
Každá značka má nějaký model který nabízí max. odpouštění chyb. I ten výše zmíněný Wilson určitě na začátek stáčí, já začínal s Top Flitem.
 
Každá značka má nějaký model který nabízí max. odpouštění chyb.
Je nějaký indikátor, podle kterého to poznat? Nebo jde spíš o obecný popis/recenze?
 
Je nějaký indikátor, podle kterého to poznat? Nebo jde spíš o obecný popis/recenze?
Ja bych se asi kouknul na par zakladnich parametru:
Delka shaftu: standard?
Tvrdost shaftu: regular?
Aneb tak, aby to odpovidalo tomu, co uz mas v bagu.
Cena: aneb kolik do toho chces investovat? Za me asi nejdulezitejsi parametr.

Pokud je to prvni driver a nechces aby stal moc, kup si neco za litr az dva nekde z bazaru a muzes bouchat. Stejne si za rok koupis jiny.

Pokud do toho chces dat vic, treba 3-7 tisic, tak bych si uzu lepe vybiral (chtel bych si ho zkusit, parametry jako shaft, loft, nastavitelnost, odpousti) a to se doctes v ruznych recenzich, vetsinou v EN, ale je jich spousta.

No a pokud ti na penezich nesejde, tak jdi klidne na fitting, tam si vyzkousis ruzne druhy a typy a fitter by ti mel pomoc vybrat a doporucit pro tebe to nejvhodnejsi.
 
Pokud je to prvni driver a nechces aby stal moc, kup si neco za litr az dva nekde z bazaru a muzes bouchat. Stejne si za rok koupis jiny.

Pokud do toho chces dat vic, treba 3-7 tisic, tak bych si uzu lepe vybiral (chtel bych si ho zkusit, parametry jako shaft, loft, nastavitelnost, odpousti) a to se doctes v ruznych recenzich, vetsinou v EN, ale je jich spousta.

No a pokud ti na penezich nesejde, tak jdi klidne na fitting, tam si vyzkousis ruzne druhy a typy a fitter by ti mel pomoc vybrat a doporucit pro tebe to nejvhodnejsi.
V podstatě asi ta první varianta. Hraju od dubna a pořád jsem ve fázi "prásknu do toho a když to nepoposkočí jen o 5 metrů, tak jsem happy jak dva grepy". Takže porovnávat parametry nabo přímo fitting asi momentálně není na pořadu dne. V bagu mám tohle https://www.bestgolf.cz/golfovy-set...brid-20---odyssey-white-hot-xg-2-ball-putter/ a s těmi železy už si začínám celkem rozumět.
 
Mám v garáži Titleist 910 tuším, k němu regular shaft i stiff shaft. Je trochu odřený, grip na reguli naprd, ale na zkoušení na začátek podle mě ok. Za 500 ti ho klidně přenechám s oběma shafty. Jsem línej řešit inzerát...
 
Mám v garáži Titleist 910 tuším, k němu regular shaft i stiff shaft. Je trochu odřený, grip na reguli naprd, ale na zkoušení na začátek podle mě ok. Za 500 ti ho klidně přenechám s oběma shafty. Jsem línej řešit inzerát...
Být “tazatelem”, vemu pětikilo a flašku a beru to. Na to začátečnický “máchání” a zkoušení to bóóóhatě stačí…
 
V podstatě asi ta první varianta. Hraju od dubna a pořád jsem ve fázi "prásknu do toho a když to nepoposkočí jen o 5 metrů, tak jsem happy jak dva grepy". Takže porovnávat parametry nabo přímo fitting asi momentálně není na pořadu dne. V bagu mám tohle https://www.bestgolf.cz/golfovy-set...brid-20---odyssey-white-hot-xg-2-ball-putter/ a s těmi železy už si začínám celkem rozumět.
Mám v garáži Titleist 910 tuším, k němu regular shaft i stiff shaft. Je trochu odřený, grip na reguli naprd, ale na zkoušení na začátek podle mě ok. Za 500 ti ho klidně přenechám s oběma shafty. Jsem línej řešit inzerát...
@PetrK tak pokud chces prvni variantu, tak tady @JardaK ti nabizi druhou variantu za cenu mensi nez varianta prvni :-) takze nevahej a ber!!! a flasku jako podekovani vem taky :cool:
 
@mfr @Kenny jestli já nejsem nakonec blbej😁 ale co, zůstal by v garáži nejspíš tak dlouho, než bych potřeboval prodávat věci aby bylo na jídlo nebo tak. Což se doufám v dohledný sobě nestane.
Tak snad poslouží dalšímu, má v zásobě nekonečný množství šlajzů, to mohu garantovat😉
 
Mám v garáži Titleist 910 tuším, k němu regular shaft i stiff shaft. Je trochu odřený, grip na reguli naprd, ale na zkoušení na začátek podle mě ok. Za 500 ti ho klidně přenechám s oběma shafty. Jsem línej řešit inzerát...
Jardo pokud by to PetrK nevzal, asi bych měl zájem. Myslím, že bydlíme kousek od sebe. Ale nechci mu to vyfouknout. Klidně pak ještě pár týdnů počkám, jestli nezmění názor. Se tady ještě o ten driver porvem :)
 
Jardo pokud by to PetrK nevzal, asi bych měl zájem. Myslím, že bydlíme kousek od sebe. Ale nechci mu to vyfouknout. Klidně pak ještě pár týdnů počkám, jestli nezmění názor. Se tady ještě o ten driver porvem :)
Už jsem Jardovi psal SZ :)
 
Už jsem Jardovi psal SZ :)
Petře jen doplním, že si tam na svůj švih na začátek dej určitě reguly:-).
 
v garáži mi odpočívá na věčnosti driver Callaway Big Berta Diablo (aspoň tak si ten název pamatuji), na reguli. Kupoval jsem ho dávno tomu v GolfProfi ještě na Sokolovský, zkoušel to s ním asi sezonu, možná dvě a pak golfu na pár let dal sbohem. Nedělám si ambice, že bych si udržoval sbírku svých starších holí.
Někomu, kdo pošilhává začít s drivrem, by mohl posloužit (headcover jsem záhadně ztratil na Hluboké).
A mám rád červené :-)
 
Jardo pokud by to PetrK nevzal, asi bych měl zájem. Myslím, že bydlíme kousek od sebe. Ale nechci mu to vyfouknout. Klidně pak ještě pár týdnů počkám, jestli nezmění názor. Se tady ještě o ten driver porvem :)
Pro info, @PetrK si driver včera odvezl. Flašku jak mu tu někdo poradil, trefil báječně😉, tak snad driver poslouží a nebude hrát samé šlajzy.
 
Pro info, @PetrK si driver včera odvezl. Flašku jak mu tu někdo poradil, trefil báječně😉, tak snad driver poslouží a nebude hrát samé šlajzy.
Hele asi boží trest za to, že jsem tu hůl dostal tak levně, v neděli odpoledne jsem chtěl jet vyzkoušet a ujel jsem akorát 10 metrů, než jsem zjistil, že mi z motoru chčije benzín😖 Takže test bude must počkat😢
 
Hele asi boží trest za to, že jsem tu hůl dostal tak levně, v neděli odpoledne jsem chtěl jet vyzkoušet a ujel jsem akorát 10 metrů, než jsem zjistil, že mi z motoru chčije benzín😖 Takže test bude must počkat😢
To mě mrzí. Ale pokud vím, tohle ten driver neumí. Ale je fakt, že vozil jsem ho jen nafťákem😉
 
Zdravím, nechcem zakladať nové vlákno tak sa spýtam rovno tu.

Počul som že kratší shaft je lepší pre začiatočníka , je to tak?
A je 10,5° ten zlatý stred? Prečo nie menej?
Ďakujem za rady ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf59 - Custom fitting & building Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom