Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Klára Davidson Spilková: Srpen to je pořádná jízda, na kterou se velmi těším

Jamka R. Reader

Robot
19.jamka
Robot 19.jamky
Klára Davidson Spilková: Srpen to je pořádná jízda, na kterou se velmi těším (Golf.cz)

Klára Davidson Spilková má za sebou vystoupení na letních olympijských hrách v Paříži. Na turnaji, který jí dodal sebevědomí a ukázal potenciál pro další tři významné srpnové turnaje Ladies European Tour. Čtyři čtyřkolové turnaje ve čtyřech týdnech v řadě pro ni budou nejen fyzickým testem, ale také pravým vrcholem letošního léta a celé sezony.

Po Francii se podívá nejdříve do Skotska na Scottish Open, následované posledním majorem sezony Women’s Open v St Andrews a jako poslední v řadě ji bude čekat její oblíbené Irish Open, hrané v Dublinu. Do České republiky by se tak měla vrátit po více než měsíčním cestování na začátku září.

„Olympijské hry byly nejen velký zážitek, ale také spousta nových zkušeností. Na co nikdy nezapomenu, jsou vlastně dva momenty: Jak jsem si postavila míček na týčko první jamky a jak jsem odcházela po můstku z posledního greenu závěrečného kola. Dokud jsme na hřišti jen trénovali, moc diváků jsme okolo sebe neměli. Když jsem pak ale viděla ty davy na prvním odpališti, podél fairwayí a okolo greenů po všechna soutěžní kola, byl to asi ten největší zážitek celého turnaje. Francouzi se ukázali jako jedni z nejlepších diváků – fandili a podporovali všechny hráčky bez rozdílu a dokázali ocenit každou dobrou ránu. Překvapilo mě i to, kolik bylo na hřišti fanoušků z Česka, a ráda bych jim tímto za jejich podporu a cestu na turnaj poděkovala,“ ohlédla se ještě za olympijským turnajem hráčka.

Ihned po olympiádě absolvuje trojici turnajů ve Skotsku a Irsku. A právě čtyři kola pod pěti kruhy pro ni, i přes drobné zranění, znamenaly pozitivní vzpruhu pro zbytek roku.

„Ač se to nemusí zdát, tak olympijský turnaj pro mne byl pozitivní motivací pro zbytek sezony. Bylo to něco jiného, než jsou běžné turnaje, a více se to podobalo majorům. Turnaj mi hodně pomohl získat sebevědomí a najít v sobě spoustu pozitivní energie a tolik potřebné konzistence až do poslední jamky. To vše teď budu po zbytek měsíce potřebovat. Hřiště a konkurence byly opravdu těžké a jsem sama ráda, jak se mi podařilo všechno ustát – jak psychicky, tak fyzicky. Dokázala jsem si, že mohu v takto těžké konkurenci uspět,“ zhodnotila svou hru v Paříži profesionálka.

Davidson Spilková si zahraje nejen na skotském otevřeném mistrovství, ale díky svému postavení v žebříčku Ladies European Tour z minulého roku dostala pozvánku i do St. Andrews na hřiště Old Course, kde se postaví na start posledního majoru letošního roku.

„Na tři zbývající turnaje se moc těším, i když na každý trochu jinak. Hrají se přece jenom na rozdílných hřištích každý v jiném podnebí a jeden z nich je major, navíc konaný na nejikoničtějším hřišti, Old Course v St Andrews. Ráda se jak do Skotska, tak do Irska vždy vracím a jsem přesvědčena, že jsem na vše velmi dobře připravená. Když vše bude fungovat tak, jak má, mohl by to pro mě být jeden z nejlepších měsíců celého roku,“ je optimisticky naladěná golfistka.

První turnaj, ISPS HANDA Scottish Open ve Skotsku, začíná již ve čtvrtek 15. srpna a hrát se bude až do neděle 18. srpna na hřišti Dundonald Links v Gailes. Davidson Spilková do něj odstartuje z jamky č. 10 ve 13:05 místního času. Ve skupině bude mít Angličanku Amy Taylor a Američanku Marinu Alex. Vedle Spilkové se na turnaji objeví i další tři české hráčky: Kristýna Napoleaová, Sára Kousková a Jana Melichová.​

www.klaraspilkova.cz

The post Klára Davidson Spilková: Srpen to je pořádná jízda, na kterou se velmi těším appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Skotsko se tedy našim holkám moc nepovedlo - je super, že se na takovýhle turnaj, kde jsou i hráčky LPGA dostanou 4 hráčky z ČR, to je fakt pozitivní.
Ale bohužel všechny mezi 119-124. místem (+10 až 21 po dvou kolech, cut +4) - a Klára dokonce po prvním kole za 84 zase odstoupila.
Výkon Kouskové a Melichové mi přijde úplně v pohodě, obě kola pod 80 a holt se víc nepovedlo, stane se. Ale Napoleaová za 81+84, má fakt letos velké výkyvy.
Nevím, jestli má Klára stále na 2025 jistou kartu kvůli tomu vítězství na Irish Open v minulosti, ale pokud ne, tak začíná mít trochu problém, myslím, že jistotu má jen 60-70 hráček z Order of Merit a je na hraně. On se pak dělá tedy redukovaný žebříček, pár holek před ní vypadne kvůli nízkému počtu turnajů, ale i tak. Tak snad to klapne s kartou na 2025 pro všechny, co jsou tam teď celkem nahoře.
 
Skotsko se tedy našim holkám moc nepovedlo - je super, že se na takovýhle turnaj, kde jsou i hráčky LPGA dostanou 4 hráčky z ČR, to je fakt pozitivní.
Ale bohužel všechny mezi 119-124. místem (+10 až 21 po dvou kolech, cut +4) - a Klára dokonce po prvním kole za 84 zase odstoupila.
Výkon Kouskové a Melichové mi přijde úplně v pohodě, obě kola pod 80 a holt se víc nepovedlo, stane se. Ale Napoleaová za 81+84, má fakt letos velké výkyvy.
Nevím, jestli má Klára stále na 2025 jistou kartu kvůli tomu vítězství na Irish Open v minulosti, ale pokud ne, tak začíná mít trochu problém, myslím, že jistotu má jen 60-70 hráček z Order of Merit a je na hraně. On se pak dělá tedy redukovaný žebříček, pár holek před ní vypadne kvůli nízkému počtu turnajů, ale i tak. Tak snad to klapne s kartou na 2025 pro všechny, co jsou tam teď celkem nahoře.
Je to v klidu, holkám jsem kolem greenů v St. Andrews nechal tolik míčů, že nemůžou neprojít cuttem. Stačí hledat iniciály MK🤣
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom