Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Vyřešeno Nechápu některé hodnoty ve formuláři

PetrK

Nováček+
Jméno
Petr
Přijmení
Klasna
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
54
Rovnou se omlouvám, jestli se budu ptát jako úplný jelito, ale ne vše ve formuláři je mi jasné.

1717747873643.png

Můj HI je as jasný, i když zatím nemám žádný, napíšu 54. Hrací HI např. v Hořehledech z červených je stejný, čili opět 54, pokud bych šel ze žlutých, bylo by to podle místní tabulky 58 (https://www.golf-horehledy.cz/wp-content/uploads/2021/10/Horehledy_HCP_2019.pdf), chápu to správně? Nicméně tyto údaje formulář k žádným výpočtům nepoužívají (např. STB), je to tak?

1717748428737.png

Rány vyplňuji jak byly zahrané, bez HI, je to tak? Není škoda, že nelze zadat ve formuláři osobní PAR?

1717748573119.png

Nač jsou tyto dva řádky, když mají stejné hodnoty?

1717748671176.png

STB jsou "netto" stableford body? Ty si musím dopočítat sám, pokud je chci vyplnit? Co je BRT? Statistiky PAR, Bogey, atd. se vyplňují automaticky a opět čistě proti hřišti, osobní PAR se nebere v úvahu?

1717748943306.png

Co je číslo 62 v závorce nad 54? Co je číslo +12? Co je vHI? A žluté číslo ve čtverečku jsou "brutto" stableford body?
 
Ahoj, v pohodě. Díky za rozbor, vždycky je dobré zjistit, že něco není tak intuitivní, jak se kdysi zdálo. Uznávám, některé věci by mohly být intuitivnější - myslím, že při dlouhých zimních večerech dojde trochu k určitému zjednodušení. A ano, určitě by si to zasloužilo podrobnější návod.... víš jak každý ajták nesnáší psaní návodu? HROZNĚ!

Pro začátek jen zmíním, že mGolf a jeho filozofie je postavena především na PAR jamek, nikoli na znormování a aktuální normě hřiště a sám osobě umožňuje díky tomu jít a zaznamenávat si libovolnou kombinaci jamek bez ohledu na normu... například, když některé jamky jsou uzavřené, nebo vynecháš... počítá to stejně dobře. Žádná norma toto neumožňuje. Principiálně, když např. ve zmíněných Hoře by si někdy na prázdném hřišti urychlil a vynechal třeba jamky 7 a 8, i to ti mGolf umožní porovnatelně zadat a vypočítat.

Bodově k Tvým dotazům
---
1717747873643.png

Můj HI je as jasný, i když zatím nemám žádný, napíšu 54. Hrací HI např. v Hořehledech z červených je stejný, čili opět 54, pokud bych šel ze žlutých, bylo by to podle místní tabulky 58 (https://www.golf-horehledy.cz/wp-content/uploads/2021/10/Horehledy_HCP_2019.pdf), chápu to správně? Nicméně tyto údaje formulář k žádným výpočtům nepoužívají (např. STB), je to tak?

Ano, pokud zadáš hrací HI, tak se pro některé statistiky a výpis vypočítává především onen "hrací HI". Všimni si rozdílu:

Hrací HI.png


Toto je nějaká vzorová má hra z Hostivaře - 12j. Zelená buňka říká:

1. řádek - Zahrál jsem 55 ran
2. řádek - Zahrál jsem 9 ran nad PAR hřiště (což je 46), průměrně + 0,75 rány na jamku (12j hřiště)
3. řádek - Protože jsem zadal hrací HI 20 (vymyslel jsem si teď), tak na tento hrací HI je můj osobní PAR hřiště zjednodušeně 59, tzn. zahrál jsem 55, 59 - 55 = -4 rány pod můj osobní par
4. řádek - Klasický HI mám 17,5, tam je to analogické, akorát tam je po zaokrouhlení můj PAR hřiště 58, tzn. pouze -3
5. řádek - zvýrazněný počet párů, birdie... a bodů z dané hry (nepodstatné pro záznam, doplňující herní prvek)

Ty rozdíly jsou pak více vidět a znát při větším počtu her a různých hřištích. Ad STB - ne, STB jako stableford netto se nijak automaticky nedopočítává. K tomu by bylo nutné napojení na aktuální db čgf, což je/bylo jako služba datově zpoplatněné a bohužel poměrně výrazně. Tzn. ten kdo chce a umí, si to dohledá a dopočítá. Případně využije jiné nástroje - nicméně, toto ani tak pro přesnost nezohledňuje správně vynechané jamky atp. Zároveň je to neřešitelná úloha pro zaznamenávání her bez podrobného rozpadu na jamky, ale jen při podrobném zadávání jednotlivých jamek (neřeší vždy všichni, taky někdy zadám jen celkový počet ran a nerozepisuju na jamky).


1717748428737.png

Rány vyplňuji jak byly zahrané, bez HI, je to tak? Není škoda, že nelze zadat ve formuláři osobní PAR?

Je to vlastnost systému. Osobní par se ti vypočítává až podle celkově zadaného skóre, zadáš-li hrací HI. Nicméně pro zadání ne - je to vždy jen výpočet a vždy hrajeme na jamkách, které mají svůj PAR. Jinak by údaje byly vzájemně statisticky neporovnatelné. Jak pro tebe postupně časem, až budeš mít desítky a stovky her s rozdílnými HI, tak i vzájemně mezi více hráči. :)

1717748573119.png

Nač jsou tyto dva řádky, když mají stejné hodnoty?

Žlutý řádek - součet vždy po 9jamkách, zelený řádek součet celé hry. Viz hra 18j. Mimo jiné to umožňuje zaznamenat třeba hru na 20, 24, 26 jamek atd a mít nějaké mezisoučty po vždy 9 jamkách.

vicejamek.png

1717748671176.png

STB jsou "netto" stableford body? Ty si musím dopočítat sám, pokud je chci vyplnit? Co je BRT? Statistiky PAR, Bogey, atd. se vyplňují automaticky a opět čistě proti hřišti, osobní PAR se nebere v úvahu?

Ano, vše je čistě proti hřišti. To je vnitřní filozofie mGolfu. Tedy jak padlo výše STB - pokud je pro Tebe důležité, dosadit a vypočítat sám, nebo pomocí jiného nástroje (např. vlastní hra v Teetime, mají napojení na data čgf, ale i některé další). BRT je brutto, tam naopak do dopočítává systém, protože to je jednoduchý výpočet PAR jamky versus zahraný počet ran na jamce. Viz náhled na nějakou mojí hru v Mstěticích (může si každou hru takto zobrazit i v přehledu kliknutím na její řádek):

Mstětice.png

1717748943306.png

Co je číslo 62 v závorce nad 54? Co je číslo +12? Co je vHI? A žluté číslo ve čtverečku jsou "brutto" stableford body?

Viz návod: https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra/help

Je tam toho trochu víc, ale konkrétně vHI:

---

Co je to vHI a k čemu slouží?​

Index virtuální HI (vHI) orientačně ukazuje moji herní výkonost na základě mých posledních 20 zadaných a započítaných výsledků dle vzorce '(počet ran - PAR hraných jamek) * (18/počet hraných jamek)'. Průměr nejlepších 8 z 20 poté ukazuje index vHI8 (inspirace celosvětovým systémem WHS).


---

Pro začátek takto, slibuji, že se zkusím nad doplněním nápovědy, případně sepsání nějakého lepšího manuálu NAPROSTO VÁŽNĚ ZAMYSLET. :)
 
Upraveno:
Díky za odpovědi!

víš jak každý ajták nesnáší psaní návodu?
Vím. Proto taky každýho půl roku čumím do vlastního kódu, co jsem tím asi jako myslel. A svatosvatě si slibuju, že tentokrát už tu dokumentaci napíšu. Na což si vzpomenu za půl roku při novém čumění...

Jinak ten odkaz na návod by to chtělo možná vytáhnout přímo do toho levého menu, protože až když jsi mi ho napsal, tak mi vrtalo hlavou, jestli jsem tak slepej a teprve pak jsem ho našel pod to ikonkou vpravo nahoře.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf59 - Custom fitting & building Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom