Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Helper Pro začátečníky II. - Jak se na začátku finančně NEzruinovat

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Právě jsem publikoval článek: Pro začátečníky: Jak se na začátku finančně NEzruinovat

Pro začátečníky II. - Jak se na začátku finančně NEzruinovat

Helper  Pro začátečníky II. - Jak se na začátku finančně NEzruinovat

Golf je nesmírně populárním sportem po celém světě. Nabízí jedinečný mix fyzické aktivity, strategie a relaxace, což činí z golfu atraktivní zábavu pro lidi všech věkových kategorií. Avšak pro mnohé potenciální či začínající hráče může být jedním z hlavních odrazujících faktorů vysoká finanční...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Napadá něco z ostatních k doplnění? Nejvíc bych uvítal, jestli existují nějaké dobré zkušenosti z jiných lokalit, než Prahy a okolí, které by se dali v takto obecné rovině přidat. :up:
 
Právě jsem publikoval článek: Pro začátečníky: Jak se na začátku finančně NEzruinovat

Pro začátečníky II. - Jak se na začátku finančně NEzruinovat

Helper  Pro začátečníky II. - Jak se na začátku finančně NEzruinovat

Golf je nesmírně populárním sportem po celém světě. Nabízí jedinečný mix fyzické aktivity, strategie a relaxace, což činí z golfu atraktivní zábavu pro lidi všech věkových kategorií. Avšak pro mnohé potenciální či začínající hráče může být jedním z hlavních odrazujících faktorů vysoká finanční...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
Ahoj Michale,

díky za velmi poučný a praktický článek, hned ho použiji pro svého známého, který si před časem pořídil členství, získal osvědčení ke hře (zelenou kartu) ale ještě prakticky nebyl hrát.

Sám jsem před více než deseti lety začínal s bagem se železy z druhé ruky a protože nejsem žádný výborný golfista, mám je a hraji s nimi dodnes, prostě mi vyhovují. Jen u i5 je nový šaft, původní jsem si kdysi zlomil na j.10 na Dýšině o břízku. Asi byla delší pauza s pivem v tamním Bistru.:D

Mé ženě jsem před časem pořídil sice novou sadu holí s bagem, ale bylo to přes inzerát s velkou slevou (nevhodný dárek). Na poznávání jiných hřišť to docela stačí, sledovat, jak to mají a jak to dělají jinde, nás baví. A na domácí Ostravici to také stačí, ta je nádherná i bez dobrého výsledku. ;) Při cestách po jiných hřištích samozřejmě využíváme různých slev a akcí - 2 hráči 1 fee, seniorské ceny, akce 2 fee a buggy zdarma, "ranní ptáčata", akce v některé dny, ubytování s fee v ceně. Za to tam ale "necháme" třeba útratu v restauraci, zaplatíme si buggy případně doporučíme hřiště známým apod.

Také členství dnes podle mne už není takovým finančním problémem jako dřív. Vidím to v klubech tady kolem na Severní Moravě. Roční členství bez vstupního poplatku, minimální roční členství se základní registrací a jednou až několika volnými hrami a ostatními za dokup s výraznou slevou, sezónní kupony na několik her s možným opakovaným dokoupením, reciprocity na spřátelených hřištích. Nechci dělat reklamu, ale příkladem je třeba Central GC a hřiště spolupracující pod patronátem TMR. Také je zde u nás možnost si vybrat mezi dražšími super hřišti (na naše poměry) a levnějšími ale dostatečně kvalitními hřišti třeba s 9 jamkami nebo s akademií. Jsou v rozumných dojezdových vzdálenostech a je jich dost. Je škoda, že většina z vás z okolí Prahy a vzdálenějších českých regionů to máte dost daleko. Ale čas od času k nám na vícedenní tripy nekteří přijedete. :) My k vám musíme dojíždět úplně stejně.

Zcela pomíjím drobné překlepy či nějaké ty chyby v článku, to je klasická provozní slepota. Naopak to svědčí o autenticitě textu, který jde člověku z duše sám od sebe a bez "pravidla čtyř očí" to nejde zkontrolovat ani při několikanásobném přečtení autorem samým. :D Podstatné jsou jeho hodnota a obsah. :up:

Jindra, Ostravice
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf59 - Custom fitting & building Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom