Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Volba správného odpaliště

Mirek_62

Guru fóra
Klub
GCCEL
HI (HCP)
6.3
Narazil jsem na krátký článek o tom, jak si vybrat (pokud je to možné) správné odpaliště pro svou hru.
Ve zkratce se jedná o to, že bychom si měli vybrat taková odpaliště, z nichž se celková délka hřiště rovná 36násobku vzdálenosti, kterou hrajeme železem č. 5.
Autor upozorňuje na to, že to neplatí pro začátečníky.
Celý text v angličtině i s tabulkou (v yardech) zde:
 
Narazil jsem na krátký článek o tom, jak si vybrat (pokud je to možné) správné odpaliště pro svou hru.
Ve zkratce se jedná o to, že bychom si měli vybrat taková odpaliště, z nichž se celková délka hřiště rovná 36násobku vzdálenosti, kterou hrajeme železem č. 5.
Autor upozorňuje na to, že to neplatí pro začátečníky.
Celý text v angličtině i s tabulkou (v yardech) zde:

Potřebuju protáhnout Hořehledy o 1,5 km:-D
 
Potřebuju protáhnout Hořehledy o 1,5 km:-D
Tak si zkrať tu pětku železo 🤭
Mimochodem, přijde mi, že většina devítek je kratších.
 
Tak si zkrať tu pětku železo 🤭
Mimochodem, přijde mi, že většina devítek je kratších.

Kdybych ji zkrátil na 8ku, tak mi furt chybí půl kilometru:-). Zároveň to krásně ukazuje to, že to není o délce jamek či ran, ale o přesnosti! :up:
 
Letos jsem dle HI hrál celou sezonu opravdu z bílých odpališt,a musím popravdě přiznat,že jsem se na golfu víc trápil než v minulých
letech.Prostě ta pohoda ze žlutých jaksi zmizela.A vlastně když si vzpomenu,tak pohoda byla i kdysi při bogie golfu.Prostě jistá 5FW
na fervej 170m,do bankrů jsem nedostřelil a potom rozumně železem 20m před bankry u grýnu.Pak stačila načvičená příhra kolem
vlajky a bogie jistý a někdy občas par.Později vstoupil do hry Driver a začalo se častěji útočit na par,protože nejčastěji hraná hůl do grýnu
byla PW nebo 9i.Na tento styl hry jsem letos musel bohužel zapomenout,a do budoucna tomu musím čelit buď protažením drivů na
250m nebo vzletově vyššími ranami 6i nebo 7i. Ale,abych se vyjádřil k původnímů tématu,dle mých propočtů je pro mě vyhovující
hřiště kolem 5800m.
 
Letos jsem dle HI hrál celou sezonu opravdu z bílých odpališt,a musím popravdě přiznat,že jsem se na golfu víc trápil než v minulých
letech.Prostě ta pohoda ze žlutých jaksi zmizela.A vlastně když si vzpomenu,tak pohoda byla i kdysi při bogie golfu.Prostě jistá 5FW
na fervej 170m,do bankrů jsem nedostřelil a potom rozumně železem 20m před bankry u grýnu.Pak stačila načvičená příhra kolem
vlajky a bogie jistý a někdy občas par.Později vstoupil do hry Driver a začalo se častěji útočit na par,protože nejčastěji hraná hůl do grýnu
byla PW nebo 9i.Na tento styl hry jsem letos musel bohužel zapomenout,a do budoucna tomu musím čelit buď protažením drivů na
250m nebo vzletově vyššími ranami 6i nebo 7i. Ale,abych se vyjádřil k původnímů tématu,dle mých propočtů je pro mě vyhovující
hřiště kolem 5800m.
Ještě tří roky a budeš zase na žlutých. ;-)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf59 - Custom fitting & building Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom