Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Volby ČGF 2021 – Kandidáti na prezidenta ČGF – Juraj Werner

Jamka R. Reader

Robot
19.jamka
Robot 19.jamky
Volby ČGF 2021 – Kandidáti na prezidenta ČGF – Juraj Werner (Golf.cz)

V příštím roce se bude na konferenci konat volba prezidenta a výboru České golfové federace. Odcházející prezident Zdeněk Kodejš dovršil maximální počet dvou funkčních období. Na jarní konferenci předá žezlo českého golfu novému prezidentovi.
Svůj záměr kandidovat na funkci lodivoda českého golfu již veřejně oznámili Vratislav Janda, Petr Dědek, Pavel Vidura a Juraj Werner.
Dosavadními porevolučními prezidenty byli Hanus Goldscheider, Milan Veselý, Jan Jenčovský a současný Zdeněk Kodejš.

Předkládáme prezentaci Juraje Wernera, viceprezidenta České golfové federace.

Golf mě před více než čtvrtstoletím okouzlil okamžitě. Proč? To nemusím golfistům vysvětlovat. Nebavila mě pouze hra samotná, ale i sociální fenomén a atmosféra této hry. Začal jsem tedy pro golf pracovat a vnímat ho z různých úhlů pohledu. Byl jsem jedním z prvních pořadatelů golfových turnajů u nás. První jsem uspořádal „komerční turnaj v pracovní den“ Obava, jestli hráči dorazí, když mají být v práci je dnes naprosto komická. Nicméně „devadesátky“ měli svá specifika, že. Tři roky jsem byl ředitelem na brněnské Kaskádě, kde jsem leta členem správní rady klubu a současně jeho prezidentem. Dva roky jsem vedl Kravaře. Dvě volební období jsem členem výboru ČGF. Momentálně v roli viceprezidenta. Chybí mi tedy pouze pohled špičkového hráče a rozhodčího. Na tyto dvě pozice nemám ani schopnosti, ani ambice.

Mám však ambici rozvíjet český golf. Dělám to a chtěl bych v tom pokračovat. Nedovedu si představit, že práci a projekty, které jsme poslední roky ve federaci udělali hodíme do koše. Až na pár drobných připomínek byla naše práce hodnocena vesměs kladně. Někdo ze současného výboru by logicky měl kandidovat. Nepokusit se o to, znamená popřít výsledky dosavadní práce. Někdo by v ní měl pokračovat.

Nejdřív si řekněme, co trápí český golf. Slyším různé výtky, nemáme hráče, muže, na Evropské túře a také, že golfistů ubývá. To první je objektivní fakt, ale možná to nebude dlouho trvat a uvidíme na túře hráče který si účast vybojoval. Možná to bude dříve, než budou například hokejisté Velké Británie ve čtvrtfinále Mistrovství světa. Tento příklad jsem si nevybral náhodou. Tak jako naši kluci umí od dětství bruslit, tak ostrované umí švihat holí. Prostě mají na golfisty zaděláno už v mládí. Tento hendikep se snažíme projektem Se školou na golf vyrovnat a platformou Bav se golfem u dospělých dohnat.

Druhá výtka. Golfisté nepřibývají. No, jak se to vezme. Každý rok se nám členská základna registrovaných golfistů mírně sníží. O pár set, ne tisíce. Letos se to ukazuje na vyrovnanou bilanci, oficiální statistiky letos ještě nevyšly. Už teď však evidujeme skoro 4 tisíce nových registrací, z toho 3 tisíce dospělých. To není špatný výsledek. Chápu, že někteří umřeli, ale na místě je také otázka proč skoro 3.000 golfistů opustilo své kluby? Kde jsou? Hrají? Nezajímá je hra na jednom hřišti a opustili svůj klub? Nezajímá je hendikep? Celou dobu se férově bavíme o unikátních jménech a ne o zdvojených členstvích, neboť by někdo mohl argumentovat snížením počtu dvojitých členství. Takže golfistů přibývá, ale nezvyšuje se registrovaná členská základna. To je rozdíl.

Řešení těchto dvou problémů je mým cílem. Jak to chci dělat rád na konferenci vysvětlím. Teď řeknu pár bodů, o které se chci opírat a vysvětlit souvislosti.

Zvyšování členské základny:

ČGF je především sportovní svaz. Slovo rekreační se ve stanovách objevuje pouze jednou. Jsem však přesvědčen, že pokud je členská základna malá, je podstatně obtížnější talent najít a vychovat z něj špičkového hráče. Dětí musí být více. Dospělých ovšem také, neboť ti golf svou spotřebou živí. Federace tedy musí vytvářet podmínky pro zvyšování počtu golfistů. Samotný nábor je však v rukou hřišť a klubů. Co bych chtěl změnit a zlepšit?

  • Se školou na golf. Projekt dále rozvíjet. To je bezesporu. Víte že prostřednictvím tohoto projektu si více než 13.000 dětí ročně vyzkouší švih golfovou holí a putt do jamky? Uvědomuje si někdo, že za 20 let tyto děti přijdou do klubů a golf pro ně nebude totální neznámá? Že v 35letech se budou učit pohyb který do té doby nikdy nedělali? To je předse fantastické. Pracujeme pro budoucnost.
  • Bav se golfem. Platforma, kterou se nám bohužel nepodařilo nastartovat tak, jak jsme si přáli. Byl jsem a jsem propagátorem myšlenky, že federace musí s majiteli spolupracovat. Trvalo mi 4 roky tuto myšlenku na výboru prosadit. Projekt Bav se golfem měl být testem chuti spolupráce majitelů a jejich manažerů. Všichni se ale učíme a věřím, že právě tento projekt spolupráce společně vylepšíme.
  • Osvěta, nebo moderně Public Relations – obraz golfu k nehrající veřejnosti. Tady nás čeká nekonečná práce, jak s médii, tak povědomím obyvatel. Golf si zaslouží důstojné místo v povědomí české veřejnosti. Věřím, že podstatně větší množství mediálního prostoru, který už teď produkujeme golfisté pozitivně zaregistrovali.
  • Osvěta, směrem k začátečníkům, vysvětlovat jim, že golf je skvělá hra a zábava a že hendikep není cíl, ale prostředek ke srovnávání výsledků. Nestrašit je výdaji a povinnostmi, ale nejdříve je nadchnout hrou samotnou.
  • Odbourat mýtus Zelené karty, což je velice náročný úkol. Bohužel, minimálně v jedné třetině hřišť a klubů se praktikuje. Prokazatelně brzdí příliv začátečníků.
  • Čestnost, bezúhonnost a zdvořilost jsou ty podstatné vlastnosti, které jsou atributem výjimečnosti golfu a golfisty. Není to oblečení, auta, jídelníček ale ani hendikep, jak si někdo představuje.
  • Těsnější spolupráce s PGA, zejména v metodice učení golfu.

Říkáte si, že zatím nic nového. Ano, český golf už nastartoval mnoho projektů a ne všechny byli špatné, ale jednu věc jsme zatím nevyzkoušeli. Být kontinuální a trpěliví. Golf je hra, která jde proti duchu současné doby. Dnes chtějí lidé zábavu, pokud možno teď hned a lehce. Golf není snadné se rychle naučit, hra vyžaduje čas a je dražší než procházka lesem. Kdo vytrvá, nelituje. Toto vysvětluji a chci na tom pracovat dále. Golf by se měl stát běžnou zábavou pro každého koho láká a zajímá. Na tomto místě nemá smysl vysvětlovat proč je to skvělá zábava na celý život. Bohužel naše společnost se k němu obrátila zády. To chci měnit.

Co potřebujme pro to, abychom dostali více začátečníků na hřiště? Své snažení bych chtěl směřovat tímto směrem:

  • Nestrašme je výdaji, dress codem, povinnými zkouškami, hendikepem, soutěžením.
  • Zaujmeme je.
  • Vychovejme golfové učitele, kteří začátečníky nadchnou, vybaví jednoduchým švihem, který jim umožní objevovat krásy golfu na hřišti, ne drilovat na driving range.
  • Važme si golfem políbené a poučené recepční, která neprodávají pouze green fee a „balíčky“, ale začátečníkům i kvalifikovaně a mile poradí. Potřebujeme jich však více.
  • Vychovejme startéry, který zejména začátečníky upozorní na pravidla pohybu a zvláštnosti na hřišti a marshally, který mají autoritu a pohyb a pořádek na hřišti budou spravedlivě vyžadovat. Buďme k nim přísní, ale vlídní.

Sportovního golfu:

  • Plně podporuji angažmá zahraničního trenéra s bohatými zkušenostmi.
  • Chci využívat zkušenosti z úspěšných akademií a škol ve světě a aplikovat je u nás.
  • Lákat české hráče, absolventy těchto akademii, aby své zkušenosti uplatnili u nás.
  • Podporuji Open golf, společné turnaje profesionálů a těch nejlepších amatérů.
  • Více se věnovat mladým talentům v regionech, hledat je už v ranním věku.

Co bych chtěl dělat dále?

  • Jasně stanovit za co členové klubu platí příspěvky České golfové federaci. Ve spolupráci s kluby se zamyslet nad jinou strukturou, případně výběrem.
  • Je třeba shánět peníze i ze soukromého sektoru. Dotace jsou skvělé, ale být závislý na blahovůli vlády, je nebezpečné.

Vztahy ke třetím stranám:

  • Federace je nezávislá instituce. Sportovní svaz. Kromě toho aktivně pomáhá rozvoji golfu. Tvoří sjednocující prvek subjektů zabývajících se golfem. Slova „nezávislý“ a „sjednocující“ jsou zárukou spravedlivého a správného směrování golfu, neboť právě to je její jediný cíl. Je pojítkem k mezinárodním golfovým institucím.
  • Vztah k majitelům hřišť. S majiteli hřišť máme mnoho styčných bodů. Především si musíme uvědomit, že kluby a hřiště bez sebe nemohou existovat. Jsou jedno tělo. Je však systémově dobré, že jsou oddělené. Kluby na domácím hřišti vytváří společenskou a sportovní nadstavbu, o které by komerčně orientovaný golfový resort v podstatě nemusel mít zájem. O to více si vážím majitele, kteří to dělají. Bav se golfem je můj velký pokus o nastartování nového, aktivního, druhu spolupráce federace a majitelů.
  • PGA. Už jsem zmiňoval. Je třeba těsnější spojení a spolupráci. Jsou nedělitelnou součástí golfu. Potřebujeme učit začátečníky jednoduché základy, aby mohli na hřiště. To na jedné straně a na druhé chceme vychovat hráče minimálně evropského formátu. Mnohdy se o to pokouší ten samý člověk. Takto to nefunguje. Nelíbí se mi ani monopol vydávání už zmiňovaných Zelených karet.
  • Určitě je třeba zlepšit diplomacii směrem ke státu, úřadům. Více hlídat připravované zákony. Není to samospasitelné, ale štěstí přeje připraveným.

Pokud by někdo měl chuť ověřit si kontinuitu mých myšlenek a názorů, tak na stránkách www.golfspirit.cz najde mé články z různých golfových médií.





The post Volby ČGF 2021 – Kandidáti na prezidenta ČGF – Juraj Werner appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Chápu, že někteří umřeli

Fakt tam tohle napsal?!

Nelíbí se mi ani monopol vydávání už zmiňovaných Zelených karet.

O jakém monopolu je řeč?

Jinak to má celkem hlavu a patu, marně však přemýšlím nad tím, proč to doteď není hotové. Totožné myšlenky má český golf min 10 let (a pravděpodobně déle), tak proč se s tím už něco neudělalo?
 
Až na pár jazykových prohřešků celkem OK všeobecně pojatá předvolební řeč (nic konkrétního „jak a za kolik”).
Ale jak píše @mkopcak - v podstatě „nic nového pod sluncem”. Takže nějaké zásadní změny a rozhýbání „stojatých vod” asi nehrozí.
 
Volby ČGF 2021 – Kandidáti na prezidenta ČGF – Juraj Werner (Golf.cz)

V příštím roce se bude na konferenci konat volba prezidenta a výboru České golfové federace. Odcházející prezident Zdeněk Kodejš dovršil maximální počet dvou funkčních období. Na jarní konferenci předá žezlo českého golfu novému prezidentovi.
Svůj záměr kandidovat na funkci lodivoda českého golfu již veřejně oznámili Vratislav Janda, Petr Dědek, Pavel Vidura a Juraj Werner.
Dosavadními porevolučními prezidenty byli Hanus Goldscheider, Milan Veselý, Jan Jenčovský a současný Zdeněk Kodejš.

Předkládáme prezentaci Juraje Wernera, viceprezidenta České golfové federace.

Golf mě před více než čtvrtstoletím okouzlil okamžitě. Proč? To nemusím golfistům vysvětlovat. Nebavila mě pouze hra samotná, ale i sociální fenomén a atmosféra této hry. Začal jsem tedy pro golf pracovat a vnímat ho z různých úhlů pohledu. Byl jsem jedním z prvních pořadatelů golfových turnajů u nás. První jsem uspořádal „komerční turnaj v pracovní den“ Obava, jestli hráči dorazí, když mají být v práci je dnes naprosto komická. Nicméně „devadesátky“ měli svá specifika, že. Tři roky jsem byl ředitelem na brněnské Kaskádě, kde jsem leta členem správní rady klubu a současně jeho prezidentem. Dva roky jsem vedl Kravaře. Dvě volební období jsem členem výboru ČGF. Momentálně v roli viceprezidenta. Chybí mi tedy pouze pohled špičkového hráče a rozhodčího. Na tyto dvě pozice nemám ani schopnosti, ani ambice.

Mám však ambici rozvíjet český golf. Dělám to a chtěl bych v tom pokračovat. Nedovedu si představit, že práci a projekty, které jsme poslední roky ve federaci udělali hodíme do koše. Až na pár drobných připomínek byla naše práce hodnocena vesměs kladně. Někdo ze současného výboru by logicky měl kandidovat. Nepokusit se o to, znamená popřít výsledky dosavadní práce. Někdo by v ní měl pokračovat.

Nejdřív si řekněme, co trápí český golf. Slyším různé výtky, nemáme hráče, muže, na Evropské túře a také, že golfistů ubývá. To první je objektivní fakt, ale možná to nebude dlouho trvat a uvidíme na túře hráče který si účast vybojoval. Možná to bude dříve, než budou například hokejisté Velké Británie ve čtvrtfinále Mistrovství světa. Tento příklad jsem si nevybral náhodou. Tak jako naši kluci umí od dětství bruslit, tak ostrované umí švihat holí. Prostě mají na golfisty zaděláno už v mládí. Tento hendikep se snažíme projektem Se školou na golf vyrovnat a platformou Bav se golfem u dospělých dohnat.

Druhá výtka. Golfisté nepřibývají. No, jak se to vezme. Každý rok se nám členská základna registrovaných golfistů mírně sníží. O pár set, ne tisíce. Letos se to ukazuje na vyrovnanou bilanci, oficiální statistiky letos ještě nevyšly. Už teď však evidujeme skoro 4 tisíce nových registrací, z toho 3 tisíce dospělých. To není špatný výsledek. Chápu, že někteří umřeli, ale na místě je také otázka proč skoro 3.000 golfistů opustilo své kluby? Kde jsou? Hrají? Nezajímá je hra na jednom hřišti a opustili svůj klub? Nezajímá je hendikep? Celou dobu se férově bavíme o unikátních jménech a ne o zdvojených členstvích, neboť by někdo mohl argumentovat snížením počtu dvojitých členství. Takže golfistů přibývá, ale nezvyšuje se registrovaná členská základna. To je rozdíl.

Řešení těchto dvou problémů je mým cílem. Jak to chci dělat rád na konferenci vysvětlím. Teď řeknu pár bodů, o které se chci opírat a vysvětlit souvislosti.

Zvyšování členské základny:

ČGF je především sportovní svaz. Slovo rekreační se ve stanovách objevuje pouze jednou. Jsem však přesvědčen, že pokud je členská základna malá, je podstatně obtížnější talent najít a vychovat z něj špičkového hráče. Dětí musí být více. Dospělých ovšem také, neboť ti golf svou spotřebou živí. Federace tedy musí vytvářet podmínky pro zvyšování počtu golfistů. Samotný nábor je však v rukou hřišť a klubů. Co bych chtěl změnit a zlepšit?

  • Se školou na golf. Projekt dále rozvíjet. To je bezesporu. Víte že prostřednictvím tohoto projektu si více než 13.000 dětí ročně vyzkouší švih golfovou holí a putt do jamky? Uvědomuje si někdo, že za 20 let tyto děti přijdou do klubů a golf pro ně nebude totální neznámá? Že v 35letech se budou učit pohyb který do té doby nikdy nedělali? To je předse fantastické. Pracujeme pro budoucnost.
  • Bav se golfem. Platforma, kterou se nám bohužel nepodařilo nastartovat tak, jak jsme si přáli. Byl jsem a jsem propagátorem myšlenky, že federace musí s majiteli spolupracovat. Trvalo mi 4 roky tuto myšlenku na výboru prosadit. Projekt Bav se golfem měl být testem chuti spolupráce majitelů a jejich manažerů. Všichni se ale učíme a věřím, že právě tento projekt spolupráce společně vylepšíme.
  • Osvěta, nebo moderně Public Relations – obraz golfu k nehrající veřejnosti. Tady nás čeká nekonečná práce, jak s médii, tak povědomím obyvatel. Golf si zaslouží důstojné místo v povědomí české veřejnosti. Věřím, že podstatně větší množství mediálního prostoru, který už teď produkujeme golfisté pozitivně zaregistrovali.
  • Osvěta, směrem k začátečníkům, vysvětlovat jim, že golf je skvělá hra a zábava a že hendikep není cíl, ale prostředek ke srovnávání výsledků. Nestrašit je výdaji a povinnostmi, ale nejdříve je nadchnout hrou samotnou.
  • Odbourat mýtus Zelené karty, což je velice náročný úkol. Bohužel, minimálně v jedné třetině hřišť a klubů se praktikuje. Prokazatelně brzdí příliv začátečníků.
  • Čestnost, bezúhonnost a zdvořilost jsou ty podstatné vlastnosti, které jsou atributem výjimečnosti golfu a golfisty. Není to oblečení, auta, jídelníček ale ani hendikep, jak si někdo představuje.
  • Těsnější spolupráce s PGA, zejména v metodice učení golfu.

Říkáte si, že zatím nic nového. Ano, český golf už nastartoval mnoho projektů a ne všechny byli špatné, ale jednu věc jsme zatím nevyzkoušeli. Být kontinuální a trpěliví. Golf je hra, která jde proti duchu současné doby. Dnes chtějí lidé zábavu, pokud možno teď hned a lehce. Golf není snadné se rychle naučit, hra vyžaduje čas a je dražší než procházka lesem. Kdo vytrvá, nelituje. Toto vysvětluji a chci na tom pracovat dále. Golf by se měl stát běžnou zábavou pro každého koho láká a zajímá. Na tomto místě nemá smysl vysvětlovat proč je to skvělá zábava na celý život. Bohužel naše společnost se k němu obrátila zády. To chci měnit.

Co potřebujme pro to, abychom dostali více začátečníků na hřiště? Své snažení bych chtěl směřovat tímto směrem:

  • Nestrašme je výdaji, dress codem, povinnými zkouškami, hendikepem, soutěžením.
  • Zaujmeme je.
  • Vychovejme golfové učitele, kteří začátečníky nadchnou, vybaví jednoduchým švihem, který jim umožní objevovat krásy golfu na hřišti, ne drilovat na driving range.
  • Važme si golfem políbené a poučené recepční, která neprodávají pouze green fee a „balíčky“, ale začátečníkům i kvalifikovaně a mile poradí. Potřebujeme jich však více.
  • Vychovejme startéry, který zejména začátečníky upozorní na pravidla pohybu a zvláštnosti na hřišti a marshally, který mají autoritu a pohyb a pořádek na hřišti budou spravedlivě vyžadovat. Buďme k nim přísní, ale vlídní.

Sportovního golfu:

  • Plně podporuji angažmá zahraničního trenéra s bohatými zkušenostmi.
  • Chci využívat zkušenosti z úspěšných akademií a škol ve světě a aplikovat je u nás.
  • Lákat české hráče, absolventy těchto akademii, aby své zkušenosti uplatnili u nás.
  • Podporuji Open golf, společné turnaje profesionálů a těch nejlepších amatérů.
  • Více se věnovat mladým talentům v regionech, hledat je už v ranním věku.

Co bych chtěl dělat dále?

  • Jasně stanovit za co členové klubu platí příspěvky České golfové federaci. Ve spolupráci s kluby se zamyslet nad jinou strukturou, případně výběrem.
  • Je třeba shánět peníze i ze soukromého sektoru. Dotace jsou skvělé, ale být závislý na blahovůli vlády, je nebezpečné.

Vztahy ke třetím stranám:

  • Federace je nezávislá instituce. Sportovní svaz. Kromě toho aktivně pomáhá rozvoji golfu. Tvoří sjednocující prvek subjektů zabývajících se golfem. Slova „nezávislý“ a „sjednocující“ jsou zárukou spravedlivého a správného směrování golfu, neboť právě to je její jediný cíl. Je pojítkem k mezinárodním golfovým institucím.
  • Vztah k majitelům hřišť. S majiteli hřišť máme mnoho styčných bodů. Především si musíme uvědomit, že kluby a hřiště bez sebe nemohou existovat. Jsou jedno tělo. Je však systémově dobré, že jsou oddělené. Kluby na domácím hřišti vytváří společenskou a sportovní nadstavbu, o které by komerčně orientovaný golfový resort v podstatě nemusel mít zájem. O to více si vážím majitele, kteří to dělají. Bav se golfem je můj velký pokus o nastartování nového, aktivního, druhu spolupráce federace a majitelů.
  • PGA. Už jsem zmiňoval. Je třeba těsnější spojení a spolupráci. Jsou nedělitelnou součástí golfu. Potřebujeme učit začátečníky jednoduché základy, aby mohli na hřiště. To na jedné straně a na druhé chceme vychovat hráče minimálně evropského formátu. Mnohdy se o to pokouší ten samý člověk. Takto to nefunguje. Nelíbí se mi ani monopol vydávání už zmiňovaných Zelených karet.
  • Určitě je třeba zlepšit diplomacii směrem ke státu, úřadům. Více hlídat připravované zákony. Není to samospasitelné, ale štěstí přeje připraveným.

Pokud by někdo měl chuť ověřit si kontinuitu mých myšlenek a názorů, tak na stránkách www.golfspirit.cz najde mé články z různých golfových médií.





The post Volby ČGF 2021 – Kandidáti na prezidenta ČGF – Juraj Werner appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
Doufám, že zvolen nebude...
 
Zaujala mne statistika, že na 60% hřišť (nechme stranou, že je to vlastně 25 hřišť ze 112) vyžadují ke hře zelenou kartu od PROFESIONÁLNÍHO TRENÉRA. Zo jako že recepční vezme protokol, otevře web PGA Czech a kontroluje, zda je dotyčný členem? To mi přijde hodně přitažené za vlasy...
 
  • Odbourat mýtus Zelené karty, což je velice náročný úkol. Bohužel, minimálně v jedné třetině hřišť a klubů se praktikuje. Prokazatelně brzdí příliv začátečníků
  • Nestrašme je výdaji, dress codem, povinnými zkouškami, hendikepem, soutěžením.

- J. Werner je prezidentem Kaskády, takže předpokládám, že se tam nemusí dodržovat dresscode a začátečník nemusí mít Zelenou kartu ani na mistrovském hřišti.

Nelíbí se mi ani monopol ( PGA ) vydávání už zmiňovaných Zelených karet.

- po technické a formální stránce uděluje, přesněji řečeno uznává a zapisuje, Zelenou kartu ( HI 54 ) předseda STK klubu ( samotný zápis provádí obvykle někdo jiný, ale garantem je STK ) . Není tedy nezbytně nutné, aby požadoval od hráčů složení zkoušky na Zelenou kartu od profesionála. Federace se před lety celkem snažila, aby se Zelené karty udělovaly nejen profesionály. Myšlenka byl taková, že zkušený klubový hráč ( s herní výkoností ) přišel se začátečníkem za předsedou a řekl, garantuji, že XYZ zná dostatečně pravidla a dokáže hrát tak, aby neničil hřiště a neohrožoval ostatní. Předseda STK pak napsal Zelenou kartu na server s uvedením jména tohoto garanta. Ten nápad ( převzatý z Anglie ) je podle mne dobrý navíc si přesnější pravidla pro garanty mohl každý klub určit sám. Moc se to neuchytilo, kvůli tomu, že se to samozřejmě nelíbilo profesionálům a kluby se s nimi nechtěly přít. Nicméně možné a realizovatelné je udělování Zelených karet tímto způsobem i dnes. Takže opět předpokládám, že na Kaskádě monopol profesionálů není...


  • Je třeba shánět peníze i ze soukromého sektoru. Dotace jsou skvělé, ale být závislý na blahovůli vlády, je nebezpečné.
- pokud vím, tak marketing a media měl v CGF na starosti pávě J. Werner

  • Dva roky jsem vedl Kravaře
- jestli jeden jediný klub nebude volit tohoto kandidáta, tak právě Kravaře. Tam se rozhodně nerozešli v dobrém ( čí vinou nevím )
 
Upraveno:
  • Odbourat mýtus Zelené karty, což je velice náročný úkol. Bohužel, minimálně v jedné třetině hřišť a klubů se praktikuje. Prokazatelně brzdí příliv začátečníků
  • Nestrašme je výdaji, dress codem, povinnými zkouškami, hendikepem, soutěžením.

- J. Werner je prezidentem Kaskády, takže předpokládám, že se tam nemusí dodržovat dresscode a začátečník nemusí mít Zelenou kartu ani na mistrovském hřišti.

Nelíbí se mi ani monopol ( PGA ) vydávání už zmiňovaných Zelených karet.

- po technické a formální stránce uděluje, přesněji řečeno uznává a zapisuje, Zelenou kartu ( HI 54 ) předseda STK klubu ( samotný zápis provádí obvykle někdo jiný, ale garantem je STK ) . Není tedy nezbytně nutné, aby požadoval od hráčů složení zkoušky na Zelenou kartu od profesionála. Federace se před lety celkem snažila, aby se Zelené karty udělovaly nejen profesionály. Myšlenka byl taková, že zkušený klubový hráč ( s herní výkoností ) přišel se začátečníkem za předsedou a řekl, garantuji, že XYZ zná dostatečně pravidla a dokáže hrát tak, aby neničil hřiště a neohrožoval ostatní. Předseda STK pak napsal Zelenou kartu na server s uvedením jména tohoto garanta. Ten nápad ( převzatý z Anglie ) je podle mne dobrý navíc si přesnější pravidla pro garanty mohl každý klub určit sám. Moc se to neuchytilo, kvůli tomu, že se to samozřejmě nelíbilo profesionálům a kluby se s nimi nechtěly přít. Nicméně možné a realizovatelné je udělování Zelených karet tímto způsobem i dnes. Takže opět předpokládám, že na Kaskádě monopol profesionálů není...


  • Je třeba shánět peníze i ze soukromého sektoru. Dotace jsou skvělé, ale být závislý na blahovůli vlády, je nebezpečné.
- pokud vím, tak marketing a media měl v CGF na starosti pávě J. Werner

  • Dva roky jsem vedl Kravaře
- jestli jeden jediný klub nebude volit tohoto kandidáta, tak právě Kravaře. Tam se rozhodně nerozešli v dobrém ( čí vinou nevím )
Skvělý abstrakt!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf59 - Custom fitting & building Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom