Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ahoj všetci

Milan432

Nováček
Ahoj, ako už je jasné z mojej prezívky volám sa Milan.
Golf som začal sledovať asi pred pol rokom na Youtube, kde ma to úplne pohltilo.
Bavilo ma sledovať tú precíznosť a občas aj boj s vysokou trávou a kroviskami po nepodarených ranách 😅
Je to za mňa super šport , odtrhnúť sa od reality a myslieť len na cieľ ktorý chcete dosiahnuť.
Hrám necelé dva mesiace a moja prvá skúsenosť s golfom bola na Japonskom odpalisku a úplne ma to pohltilo.
Začalo sa mi to dostávať pod kožu každým odpalom viac a viac, a s možnosťami že máte tréningové odpaliská takzvane za barákom tak to bolo jasné...
90% odpalísk automatizovaných s podávačom loptičiek a niektoré aj so sledovaním odpalu
Teraz trénujem tak dva krát do týždňa , len sa trochu bojím zlých návikov preto že skúšam ešte čo to moje telo zvádne a ako sa mi hrá pohodlne.
Začal som teda pátrať po Českých a Slovenských golfových stránkach s informáciami a radami ako sa zlepšiť a nejak som sa dostal k tomuto fóru.
Dúfam teda že si v Čechách nájdem pekné golfové ihrisko a tréningové odpalisko kde by som mohol pokračovať, aj keď po hodinách hľadania som bol trochu sklamaný. Ale to prejde a už sa teším kedy si pôjdem zahrať u nás v okolí 😊
 
Ahoj Milane, víte na 19.jamce! V Japonsku jsem nikdy nebyl a obávám se, že asi tam ani nebudu - nějak moc daleko na mě a mé obavy z létání. Na kolik v přepočtu vychází trénování v Japonsku a hra? Mám nějaké možná mylné povědomí, že golf je tam pouze pro velmi úzkou skupinu lidí, myšleno hra na hřištích? Nemáš nějakou osobní golfovou fotku z Japonska, pro naši představu?

Trochu se obávám, že české tréninkové plochy nevypadají nijak luxusně a vymakané. Prostě zpravidla louka, někde trochu lepší krytá stání... ale to je tak všechno. Já teda osobně ze všech (Praha a okolí) mám pocit, že je to nic moc a nikde jsem se necítil úplně komfortně a skvěle a spíše mám dojem, že to přežívá. Ale možná by to byl dobrý podnět na samostatné téma, ať to není v tvém úvodník zasunuté.

Každopádně vítej na fóru 19.jamka a ať Tvá golfová cesta je plná nadšení a poznání a skvělých zážitků na všech krásných golfových hřištích. A že jich i v ČR je hromada!
 
Ahoj Milane, víte na 19.jamce! V Japonsku jsem nikdy nebyl a obávám se, že asi tam ani nebudu - nějak moc daleko na mě a mé obavy z létání. Na kolik v přepočtu vychází trénování v Japonsku a hra? Mám nějaké možná mylné povědomí, že golf je tam pouze pro velmi úzkou skupinu lidí, myšleno hra na hřištích? Nemáš nějakou osobní golfovou fotku z Japonska, pro naši představu?

Trochu se obávám, že české tréninkové plochy nevypadají nijak luxusně a vymakané. Prostě zpravidla louka, někde trochu lepší krytá stání... ale to je tak všechno. Já teda osobně ze všech (Praha a okolí) mám pocit, že je to nic moc a nikde jsem se necítil úplně komfortně a skvěle a spíše mám dojem, že to přežívá. Ale možná by to byl dobrý podnět na samostatné téma, ať to není v tvém úvodník zasunuté.

Každopádně vítej na fóru 19.jamka a ať Tvá golfová cesta je plná nadšení a poznání a skvělých zážitků na všech krásných golfových hřištích. A že jich i v ČR je hromada!

Ahoj,

ceny sú za mňa veľmi dobré.
Driving range centrá majú dvojpodlažné , zatiaľ som na inom nebol a boli sme asi na 5 rôznych miestach.
U cien nižšie je to dvojpodlažné. Spodné podlažie na čas , horné neobmedzené časovo ale musíš mať kartu na ktorú si dobiješ prachy a zato si potom berieš míčky z automatu.
Toto tréningové centrum je aj s možnosťou sledovať rany , sú tam rôzne tréningové módy na tréning konzistencie , tak tiež si môžeš zahrať rôzne golfové ihriská ktoré tam sú nahrané.
(síce je to vždy len hit pred seba , no dájú sa trénovať správne výbery clubu a vzdialenosti)


Za míček 8yen= 1,24kč / Za hodinu 2000yen=309kč.
cenník_jpn.webp


Hodina za 2500yen.
sim_jpn.webp


Náhľad môjho slicingu 😫(Out of bounds = X)
odpaly.webp



U golfového ihriska kde som bol je odpalisko len tak na zahriatie , tam je nízko sieť a vzialenosť asi 150 yardov.
Zde odkaz na náhľad jamiek kde som prvý krát hral : https://www.forest-country-club.co.jp/course/ichinomiya/
A môj nešťastný prvý výsledok
hra.webp


Za 9 jamkovú hru som dával 7100 yenov myslím = 1100kč
Plánujeme ešte jednu hru na začiatku novembra(listopadu) na 18 jamiek (asi iné ihrisko) preto že prvú sme boli len na 9 ale aj tak som toho mal už dosť.
U poslednej jamky som bol už vyčerpaný a počítal som každý krok k jamke 😄
Ale bolo tam nádherne , docela kopcovité ale široké ferveje takže pre mňa ako začiatočníka super.
Fotiek bohužiaľ moc nemám, boli sme 4 a hrali sme dosť pomaly preto že som často hľadal 🫣

Ďakujem , snáď si golf užijem minimálne tak ako som si ho doteraz užil v Japonsku.

PS: Snáď som toho nepridal až moc a nebude to len brané ako spam. 😢
 

Přílohy

  • jamka9.webp
    jamka9.webp
    126,8 KB · Zobrazení: 60
  • jamka8.webp
    jamka8.webp
    128,4 KB · Zobrazení: 62
  • jamka5_odpal.webp
    jamka5_odpal.webp
    44,1 KB · Zobrazení: 58
  • jamka5.webp
    jamka5.webp
    172,7 KB · Zobrazení: 61
  • centrum1.webp
    centrum1.webp
    53,6 KB · Zobrazení: 57
To hřiště vypadá fantasticky, i podle fotek! Tzn. že to hřiště je veřejné? Měl jsem možná mylný dojem, že v Japonsku je obtížné najít nějaká veřejná hřiště... ale nejspíš jsem to úplně pomotal, a bude to mít co dělat s nedostupností klubů? Mám pocit, že jsem tak nějak nevnímal, že prostě s golfem je v Japonsku problém, s ohledem na "nedostatek" místa pro hru. ?

Každopádně, ještě k tomu hřišti, na poslední z těch fotek, jak chlapík odpaluje... to odpaliště je syntetické? Jiná barva, ale jako "rohová odpalovací podložka" to nevypadá...

PS: Máš kladné body za to, že si vložil ty japonské znaky do mGolfu a nerozbil si nám to, resp. že to funguje dál - na tohle jsem to netestoval. :-D
 
Áno je verejné.
Myslím si že dosť golfových klubov akceptuje verejnosť a majú nádherné ihriská.
A že ich tu je(to sú len ihriská a nie tréningové centrá, všetko do hodiny cesty)
golf_course.webp

A to kde som prvý krát hral mám za barákom 😄
course.webp


V porovnaní s Českom/Slovenskom , kde je treba kartu s HCP pod nejakú hodnotu(neviem určite nechcem trepať) nato aby ťa pustili hrať všade no ...
Ja to aj chápem, preto že pustiť začiatočníka (viem si predstaviť že tam pôjdu aj ľudia čo to držia prvý krát v rukách....) na ihrisko kde ti zničia polku fervejov , nikomu sa do toho nechce investovať.
Preto si myslím že v Japonsku je to o dosť lepšie lebo je tu veľa možností kde trénovať predtým než vôbec zamierim na ihrisko.
Lepšia prístupnosť = viac tréningov = nieje tak veľa ihrisk kde sú požiadavky.
Aspoň som nepočul od kolegov (musím sa spýtať) zatiaľ len toľko že lepšie už majú dodržovaný dress code.
Na tomto ihrisku ako je vidieť som bol v kraťasách a converskách.

To odpalisko na ktoré sa pýtaš je ako umelá tráva na futbal, je to dobre obrastené trávou takže to tam zapadá(len je iná farba). Je dosť tvrdý podklad ,a ak si všimneš tak napravo je také modré vypychavatko ktorým si pripravíš dieru na tee.


Ďakujem za kladné body , odtestované :up:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf59 - Custom fitting & building Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom