Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Driving range a cvičné plochy v ČR / Svět

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
V jiném vlákně nastartováno, možná se to hodí na samostatnou obecnou diskusi. Několik obecných otázek k rozvinutí diskuse na úvod:

  1. Jaké a kde jsou podle vás nejlepší cvičné plochy/areály v ČR, proč se Vám tam líbí?
  2. Co by podle vás měl obsahovat dokonalý driving range, aby vás zaujal?
  3. Máte raději venkovní nebo vnitřní driving range nebo mix. A proč?
  4. Tráva nebo rohožka? Samostatné kabiny nebo otevřené kóje?
  5. Nějaký nezapomenutelný driving range/areál, který jsem v cizině navštívili?
  6. ...
Zážitky, foto, diskuse k tématu vítány. Pojďme si obohatit znalosti o tréninkových zázemích v golfu.
 
Jsem z Prahy západ u Rudné, tak podám zprávu z mého okolí, protože na drivingy dost chodím. Na všech hraju z trávy, podložky nemusím, stejně tak kóje. Prostě samotná tráva bez všeljakých přístřešků je nej. Pokud už na to není počasí, ukončuji sezónu. Do indooru nechodím, golf hraju, abych bych venku na vzduchu a na sluníčku. Všechny níže vyjmenované areály mám rád a dávám jim stejnou váhu. 1) Albatross - dobré na trénování puttingu a krátké hry, je tam dost místa a možností na kombinování různých pozic. Jen teda letos jsem tam nějak často vychytával skupinové lekce. Košík balónů, který je zároveň vstupem, letos dokonce zlevnili ze 120 CZK na 100 (40ks). 2) Karlštejn - Mám hodně rád, lidi tam skoro nejezdí trénovat, pouze se rozehrávají před hrou na hřišti. Velmi levná cena za balón, něco málo přes korunu. Super dva cvičné putting greeny. Stejně tak další green na procvičování SW a PW. 3) Botanika - levné míče, kus něco přes korunu. O něco horší putting green (malý, ve stínu, s tím souvisí někdy horší kvalita). 4) Zbraslav - Super na trénink krátké hry, kde je to spolu s Albatrossem s místem nejvelkorysejší. Jsou tam dražší balóny (3 CZK za kus, já jako člen mám 2 CZK za kus). Vinoř bych popsal podobně jako Zbraslav.
 
To jsme skoro sousedi (Chýně).
letos dokonce zlevnili ze 120 CZK na 100 (40ks)
Koukám já vůl to celý rok platím přes app Teetime za 120 Kč / ks ... zajímavé, že na Zbraslavi je cena stejná jako na recepci.
Jen teda letos jsem tam nějak často vychytával skupinové lekce
V týdnu skoro pravidlo, dětské tréninky a pak je všude plno, chodit buď pozdě večer nebo o víkendu.

Osobně kombinuji Albatross (samotrénink) - tam není moc co vytknout, snad jen omezení hry driverem z některých pozic. Jinak super, poslední roky už ani v zimě nezavírají, takže nebyl problém si na Štědrý den jít odpálit pár košů. Pak když mám lekci s trenérem, chodím na Zbraslav, tam jsou míče dražší, 150 Kč/koš, lze využít Multisport kartu. Místa dost všude, tady není kromě ceny taky moc co kritizovat.

Když už je velká bída, tak indoor v Berouně v Edenu, mají tam jak síť, tak simulátory.
Asi zatím nejlepší zázemí na trénink jsem zažil v Beleku, Gloria golf club.
 
To jsme skoro sousedi (Chýně).

Koukám já vůl to celý rok platím přes app Teetime za 120 Kč / ks ... zajímavé, že na Zbraslavi je cena stejná jako na recepci.

V týdnu skoro pravidlo, dětské tréninky a pak je všude plno, chodit buď pozdě večer nebo o víkendu.

Osobně kombinuji Albatross (samotrénink) - tam není moc co vytknout, snad jen omezení hry driverem z některých pozic. Jinak super, poslední roky už ani v zimě nezavírají, takže nebyl problém si na Štědrý den jít odpálit pár košů. Pak když mám lekci s trenérem, chodím na Zbraslav, tam jsou míče dražší, 150 Kč/koš, lze využít Multisport kartu. Místa dost všude, tady není kromě ceny taky moc co kritizovat.

Když už je velká bída, tak indoor v Berouně v Edenu, mají tam jak síť, tak simulátory.
Asi zatím nejlepší zázemí na trénink jsem zažil v Beleku, Gloria golf club.
JJ, vypozoroval jsem, že bydlís také blízko :-) . Dík za info o multisporce na Zbraslavi, to jsem nevěděl. Od listopadu nám ji dají v práci. Berou ji i v Motole, ale tam se mi driving tak nelíbí.
 
Včera jsem byl v Benátkách a sice to stojí 50kč, ale...
1728914341129.webp
 
2) Karlštejn - Mám hodně rád, lidi tam skoro nejezdí trénovat, pouze se rozehrávají před hrou na hřišti. Velmi levná cena za balón, něco málo přes korunu. Super dva cvičné putting greeny. Stejně tak další green na procvičování SW a PW
Tady si mě upřímně překvapil. Já tomu Karlíku snad dám ještě jednou šanci, myšleno tréninkovým plochám... byl jsem tam celkově 2x a obě návštěvy byly pro mě tréninkově zklamání. Jednou letos a jednou loni v létě. Vyjma putting grýnu, který byl skvělý, tak driving mi přišel poměrně dost zanedbaný a cvičný grýn na pw/sw byl sice fajn, ale ten povrch okolo vymlácený, suchý atd (jako chápu, že tréninkově je to dobrý, těžko na cvičišti, lehko na bojišti). Ale rád budu věřit, že jsem měl prostě jen smůlu.

Mně třeba v Praze se tréninkově líbí Hostivař - velké množství tréninkových ploch, akorát odpo v sezóně mraky lidí, kdy se těžko hledá volné místo. Ale plnohodnotná akademie mi tam přijde skvělá na krátkou hru. Líbila se mi, když jsem bydlel u Letiště, ještě akademie v Beřovicích. Jinak tréninkově za mě pak z venkovních areálů Vinoř. A zvykl bych si i na Kácov, ale to je už trochu z ruky.

Pro mě ale celkově asi představu nejlepší kombinace pro trénování obecně plná tréninkové zázemí Hostiku. Když o tom přemýšlím, Hodkovičky jsou vlastně v něčem podobné, ale působí na mě "méně" přehledně a přístupně, jakoby zanedbaně.

No a konečně v Praze ještě... moc by se mi líbila, kdyby byla v dobrém stavu i bývalá akademie na Zbraslavi, PAR3, bohužel, prostě bohužel dostala co proto. A přitom tak pěkné místo by to bylo. :) Hospůdka a kolem akademická devítka.
 
Tady si mě upřímně překvapil. Já tomu Karlíku snad dám ještě jednou šanci, myšleno tréninkovým plochám... byl jsem tam celkově 2x a obě návštěvy byly pro mě tréninkově zklamání. Jednou letos a jednou loni v létě. Vyjma putting grýnu, který byl skvělý, tak driving mi přišel poměrně dost zanedbaný a cvičný grýn na pw/sw byl sice fajn, ale ten povrch okolo vymlácený, suchý atd (jako chápu, že tréninkově je to dobrý, těžko na cvičišti, lehko na bojišti). Ale rád budu věřit, že jsem měl prostě jen smůlu.

Mně třeba v Praze se tréninkově líbí Hostivař - velké množství tréninkových ploch, akorát odpo v sezóně mraky lidí, kdy se těžko hledá volné místo. Ale plnohodnotná akademie mi tam přijde skvělá na krátkou hru. Líbila se mi, když jsem bydlel u Letiště, ještě akademie v Beřovicích. Jinak tréninkově za mě pak z venkovních areálů Vinoř. A zvykl bych si i na Kácov, ale to je už trochu z ruky.

Pro mě ale celkově asi představu nejlepší kombinace pro trénování obecně plná tréninkové zázemí Hostiku. Když o tom přemýšlím, Hodkovičky jsou vlastně v něčem podobné, ale působí na mě "méně" přehledně a přístupně, jakoby zanedbaně.

No a konečně v Praze ještě... moc by se mi líbila, kdyby byla v dobrém stavu i bývalá akademie na Zbraslavi, PAR3, bohužel, prostě bohužel dostala co proto. A přitom tak pěkné místo by to bylo. :) Hospůdka a kolem akademická devítka.
Tak, jak jsi popsal Karlíka, se tam někdy stává bohužel. V létě, když je dlouho sucho. Oni ty cvicné plochy a trávu na drivingu nezalévají. (greeny jo). Jdi tam příští rok na jaře a uvidíš ;-)
 
Tady si mě upřímně překvapil. Já tomu Karlíku snad dám ještě jednou šanci, myšleno tréninkovým plochám... byl jsem tam celkově 2x a obě návštěvy byly pro mě tréninkově zklamání. Jednou letos a jednou loni v létě. Vyjma putting grýnu, který byl skvělý, tak driving mi přišel poměrně dost zanedbaný a cvičný grýn na pw/sw byl sice fajn, ale ten povrch okolo vymlácený, suchý atd (jako chápu, že tréninkově je to dobrý, těžko na cvičišti, lehko na bojišti). Ale rád budu věřit, že jsem měl prostě jen smůlu.

Mně třeba v Praze se tréninkově líbí Hostivař - velké množství tréninkových ploch, akorát odpo v sezóně mraky lidí, kdy se těžko hledá volné místo. Ale plnohodnotná akademie mi tam přijde skvělá na krátkou hru. Líbila se mi, když jsem bydlel u Letiště, ještě akademie v Beřovicích. Jinak tréninkově za mě pak z venkovních areálů Vinoř. A zvykl bych si i na Kácov, ale to je už trochu z ruky.

Pro mě ale celkově asi představu nejlepší kombinace pro trénování obecně plná tréninkové zázemí Hostiku. Když o tom přemýšlím, Hodkovičky jsou vlastně v něčem podobné, ale působí na mě "méně" přehledně a přístupně, jakoby zanedbaně.

No a konečně v Praze ještě... moc by se mi líbila, kdyby byla v dobrém stavu i bývalá akademie na Zbraslavi, PAR3, bohužel, prostě bohužel dostala co proto. A přitom tak pěkné místo by to bylo. :) Hospůdka a kolem akademická devítka.
Byl jsem tam minulý víkend, tréninkové plochy jako vždycky, ale míčky v kvalitě asi jako Benátky výše. Takže taky jako vždycky v posledních letech. Škoda pro takový resort.
 
Míčky na Karlštejně jsou tragický, to skoro ani nemá smysl se s tím šutrem ohoblovaným rozehrávat.
 
V jiném vlákně nastartováno, možná se to hodí na samostatnou obecnou diskusi. Několik obecných otázek k rozvinutí diskuse na úvod:

  1. Jaké a kde jsou podle vás nejlepší cvičné plochy/areály v ČR, proč se Vám tam líbí?
  2. Co by podle vás měl obsahovat dokonalý driving range, aby vás zaujal?
  3. Máte raději venkovní nebo vnitřní driving range nebo mix. A proč?
  4. Tráva nebo rohožka? Samostatné kabiny nebo otevřené kóje?
  5. Nějaký nezapomenutelný driving range/areál, který jsem v cizině navštívili?
  6. ...
Zážitky, foto, diskuse k tématu vítány. Pojďme si obohatit znalosti o tréninkových zázemích v golfu.
1. Zbraslav. Dobre jsou i Berovice, Silherovice.
2. Kdyz jsou na odpalisti vysekane greeny na ktere jde mirit.
3. Venkovni, ale klidne i vnitrni pokud je sit aspon 50m daleko.
4. Trava, ktera neroste rovnou z piskoviste. Nebo dlouha umela trava po cele delce odpaliste je skvela alternativa. Na rohozky vubec nechodim.
5. Driving v Bidartu, Francie, moznost odpalovat z 360* dokola, hodne greenu na ktery jde mirit, umela trava i velka travnata plocha. A driving s toptracerem Kirkcaldy, Skotsko.
 

Přílohy

  • IMG_2235.webp
    IMG_2235.webp
    100,7 KB · Zobrazení: 16
  • IMG_2236.webp
    IMG_2236.webp
    100,7 KB · Zobrazení: 16
Po tom, co letos na Černém Mostě vyměnili drivingove míče za bílé Taylor Made, pravidelně nacházím v košíku po někoho nepovedeném drivu z trojky Pro Vcka a dneska TPx. Chodit na driving se prostě vyplácí:)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf59 - Custom fitting & building Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom