Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jakou holí hrát short lob? (do 20m) a proč právě tou?

proto to právě řeším....
bez ohledu na mé neumětelství se mi s mojí SW nehrají loby dobře
Vykašli se na loby, nauč se nejdřív normální rány.
Lob už je „vyšší dívčí”, kterou pravidelně (dle jeho vyjádření) zvládá jen Bohouš ;)

Myslím, že si dáváš moc úkolů najednou a pak se s tím pere nejen tvá mysl, ale i tělo.
Opravdu se uč golf postupnými kroky, jinak nebudeš umět nic pořádně.
První je třeba se naučit dobře (a konzistentně) trefovat míček. Pak přijde směr, délka a tvar rány různými holemi - a zase od těch nejjednodušších a konzistentně.

Chápu, že chceš umět všechno a hned, ale to je v golfu cesta do pekel i pro ty nejnadanější. Golf chce píli a čas. To první evidentně máš, tak tomu dej i to druhé ;)
 
Vykašli se na loby, nauč se nejdřív normální rány.
Lob už je „vyšší dívčí”, kterou pravidelně (dle jeho vyjádření) zvládá jen Bohouš ;)

Myslím, že si dáváš moc úkolů najednou a pak se s tím pere nejen tvá mysl, ale i tělo.
Opravdu se uč golf postupnými kroky, jinak nebudeš umět nic pořádně.
První je třeba se naučit dobře (a konzistentně) trefovat míček. Pak přijde směr, délka a tvar rány různými holemi - a zase od těch nejjednodušších a konzistentně.

Chápu, že chceš umět všechno a hned, ale to je v golfu cesta do pekel i pro ty nejnadanější. Golf chce píli a čas. To první evidentně máš, tak tomu dej i to druhé ;)
vysvětlím: snažím se najít to, co mi v rámci všeho s čím zápasím, jde
jednoznačně mi jde puttování - dobře a konzistentně trefuji míček, to samé u chipů, když použiji techniku puttování
obě tyto techniky provádím s radostí a klidem
hledala jsem možnost zařadit další typ úderu, který by mi šel, který by mně těšil jako ty dva

jasně, že musím trénovat i další hole a údery
ale když se teď budu věnovat jen té šestce, jak tu někdo doporučoval, tak s golfem přestanu - nejde dělat jen věci, které člověku nejdou...
lob je rána, kde nemusím jít tolik do nápřahu, proto jsem ho chtěla zařadit do tréninku
 
Upraveno:
lob je rána, kde nemusím jít tolik do nápřahu, proto jsem ho chtěla zařadit do tréninku
Lob je (dle mého) nejtěžší úder v golfu. I když ti jde puttování a chipy, tak to neznamená, že ti půjde i lob. I když to tak nevypadá, tak je to úplně jiný typ rány a jeho provedení nemá s čipem (snad kromě použité hole) nic společného.
Pokud chceš nějaký úder, kde nemusíš jít tolik do nápřahu, tak trénuj poloviční švih a pitche.
Opravdu na lob teď zapomeň, budeš ještě víc zklamaná ;)
Pokud míč trefuješ čistě (tj. shora dolů a jako první) a sweetspotem, tak trénuj směr - tj.aby míč opouštěl hůl konzistentně pod určitým směrovým úhlem (ideálně 0st). Je výhoda indooru, že ti to číslo ukáže.
Jen pro ukázku, jak trefuje míč můj synátor (není to jeden úder, ale 5 ran) :up:
4ECCF5BF-56A0-4381-9BAA-113EC83C8876.webp
 
Lob je (dle mého) nejtěžší úder v golfu. I když ti jde puttování a chipy, tak to neznamená, že ti půjde i lob. I když to tak nevypadá, tak je to úplně jiný typ rány a jeho provedení nemá s čipem (snad kromě použité hole) nic společného.
Pokud chceš nějaký úder, kde nemusíš jít tolik do nápřahu, tak trénuj poloviční švih a pitche.
Opravdu na lob teď zapomeň, budeš ještě víc zklamaná ;)
Pokud míč trefuješ čistě (tj. shora dolů a jako první) a sweetspotem, tak trénuj směr - tj.aby míč opouštěl hůl konzistentně pod určitým směrovým úhlem (ideálně 0st). Je výhoda indooru, že ti to číslo ukáže.
Jen pro ukázku, jak trefuje míč můj synátor (není to jeden úder, ale 5 ran) :up:
Zobrazit přílohu 9706
děkuji za snahu mi pomoci :up:
načerpala jsem hodně informací a stejně jako u výběru vozíku si musím teď promyslet, co a jak mi vlastně vyhovuje
:)
 
děkuji za snahu mi pomoci :up:
načerpala jsem hodně informací a stejně jako u výběru vozíku si musím teď promyslet, co a jak mi vlastně vyhovuje
:)
@Mirek_62 ti radí dobře, to fakt nejsou vůbec špatné tipy a rady. Ono je to stejné ve všech sportech, nejdřív je potřeba se naučit ten úplný základ a pak se od toho odvíjí další dovednosti. Těžko se učit nějaké vyfičinky s holí, když člověk kloudně trefí každou x-tou ránu. Vlastně je to nuda...pořád dokola pilovat základní odpal...dokud se to nezažije a není jedna rána jako druhá (kéž bych to tak měla!). Taky se asi těžko budeš učit piruety, když na bruslích budeš sotva stát. ;) :) Člověk až musí obdivovat tvůj zápal a to nasazení, jen jak píše Mirek, je potřeba to brát postupně a když se zažije jedna - základní - dovednost, pracovat pak na další. Držím ti palce!
 
@Mirek_62 ti radí dobře, to fakt nejsou vůbec špatné tipy a rady. Ono je to stejné ve všech sportech, nejdřív je potřeba se naučit ten úplný základ a pak se od toho odvíjí další dovednosti. Těžko se učit nějaké vyfičinky s holí, když člověk kloudně trefí každou x-tou ránu. Vlastně je to nuda...pořád dokola pilovat základní odpal...dokud se to nezažije a není jedna rána jako druhá (kéž bych to tak měla!). Taky se asi těžko budeš učit piruety, když na bruslích budeš sotva stát. ;) :) Člověk až musí obdivovat tvůj zápal a to nasazení, jen jak píše Mirek, je potřeba to brát postupně a když se zažije jedna - základní - dovednost, pracovat pak na další. Držím ti palce!
diky za podporu :) :up:
jasně, rady @Mirek_62 a řady ostatních beru velmi vážně, proto sem s tím lezu
zatím netrpím žádných druhem masochismu :D
třeba to dnes na tréninku půjde trochu lépe... 🍀
 
Pečlivě si prohlédněte video jak při porošvihu( cvičném naznačení úderu má uvolněné zápěstí) ideálně krajní polohy hole při lobu jsou svislá ( dírka gripu kolmě dolů) do svislá, umístění míče vlevo vpravo uprostřed je podle toho jak kdo umí u impaktu ”předsazovat ruce”. A ano lob zvl extra vysoký vyžaduje přesnost, ideálně nemá doběh, dopadne a max poskočí a zůstane ležet. Volba tohoto úderu se taky hodně odvíjí od kvality podloží, zásadně nehrají lob na rozmočeném měkkém , volím jiný typ úderu.
 
Pečlivě si prohlédněte video jak při porošvihu( cvičném naznačení úderu má uvolněné zápěstí) ideálně krajní polohy hole při lobu jsou svislá ( dírka gripu kolmě dolů) do svislá, umístění míče vlevo vpravo uprostřed je podle toho jak kdo umí u impaktu ”předsazovat ruce”. A ano lob zvl extra vysoký vyžaduje přesnost, ideálně nemá doběh, dopadne a max poskočí a zůstane ležet. Volba tohoto úderu se taky hodně odvíjí od kvality podloží, zásadně nehrají lob na rozmočeném měkkém , volím jiný typ úderu.
"umístění míče vlevo vpravo uprostřed" a "krajní polohy hole při lobu jsou svislá do svislá" je už na mne moc...a to se fakt snažím! :eek:
 
"umístění míče vlevo vpravo uprostřed" a "krajní polohy hole při lobu jsou svislá do svislá" je už na mne moc...a to se fakt snažím! :eek:
Napíší to teda pomalu , úder začínáš s holí hlava nahoře grip směřuje jeho dírkou( můžeš zastrčit cvičnou pomocnou tyčinku) kolmě dolů, a končí opět hlavou hole nahoru a dirkou kolmě dolu. Ruce v impaktu nejsou dřevěné ( tj křečovitě nesvíráš grip), ale jako ve videu volné v zápěstí . No a ve videu je tzv předsazení rukou, tj grip a ruce před míčem, proto říkám, že poloha míče volí každý sám podle toho , jak zvládá předsazení. ( vlevo vpravo uprostřed) Samozřejmě toto platí obvykle u holí 60 a výše.
 
Pokud chci zahrát vysokou ránu s měkkým dopadem, tak nechám hlavu hole aby předběhla ruce, ale chce to natrénovat než to vytáhneš na hřišti.
 
... umístění míče vlevo vpravo uprostřed je podle toho jak kdo umí u impaktu ”předsazovat ruce”.
asi si koukal na jiné video, zase tvůj matoucí komentář.
NIC TAKOVÉHO TAM NEBYLO ŘEČENO.
Jasně bylo řečeno (volný překlad) - míč v levé polovině (blíž k levé noze) a NEPŘEDSAZOVAT ruce.
I proto jsem v komentáři @NaBednu psal, že u lobu je úplně jiná technika úderu, než u čipu.
 
... hole vlevo vpravo uprostřed, dírka nahoru dolu, předsazení, poloha míče podle předsazení, extra vysoký lob ...
Hlavně se podle toho nikdo neřiďte, takhle to hrát (na klávesnici) dokáže jen jeden člověk na planetě.
To video od @doktordee je vynikají a dobře pochopitelné :up:
Řiďte se radami na videu, protože takto se hraje lob (vysoký i „extra vysoký” úder, který rychle zastaví na grýnu). Na Bohoušův komentář radši zapomeňte, takto se ke zvládnutí lobu nedostanete.
 
Napíší to teda pomalu , úder začínáš s holí hlava nahoře grip směřuje jeho dírkou( můžeš zastrčit cvičnou pomocnou tyčinku) kolmě dolů, a končí opět hlavou hole nahoru a dirkou kolmě dolu. Ruce v impaktu nejsou dřevěné ( tj křečovitě nesvíráš grip), ale jako ve videu volné v zápěstí . No a ve videu je tzv předsazení rukou, tj grip a ruce před míčem, proto říkám, že poloha míče volí každý sám podle toho , jak zvládá předsazení. ( vlevo vpravo uprostřed) Samozřejmě toto platí obvykle u holí 60 a výše.
Nepomohlo ani napsat pomalu...já ti nevím, v tom videu mi přijde, že je to jinak...jaké "předsazené ruce"? Vždyť tam zdůrazňuje, že grip ukazuje na pupík, polohu míče taky jasně ukazuje mírně víc k "přední" noze...Ale to máš Bohouši jedno, já nějaký lob zkoušet ani trénovat nebudu. Já mám dost práce s "normálními" ranami :D a takový vyfičinky nechám profíkům;) Jen jsem musela reagovat na to, že tvůj popis už byl nad moje síly.
 
Upraveno:
... hole vlevo vpravo uprostřed, dírka nahoru dolu, předsazení, poloha míče podle předsazení, extra vysoký lob ...
Hlavně se podle toho nikdo neřiďte, takhle to hrát (na klávesnici) dokáže jen jeden člověk na planetě.
To video od @doktordee je vynikají a dobře pochopitelné :up:
Řiďte se radami na videu, protože takto se hraje lob (vysoký i „extra vysoký” úder, který rychle zastaví na grýnu). Na Bohoušův komentář radši zapomeňte, takto se ke zvládnutí lobu nedostanete.,
Jo, to video je perfektní, pochopila jsem to i já (jen nevím jestli by to moje ruce zvládly opakovat po něm :D )
 
Topinka je u tohoto úderu delší, než rána driverem...
Proto je lob (dle mě) nejtěžší úder.
Kombinace velmi otevřené hole a aktivního zápěstí v kombinaci s pozicí spodní hrany hole a pozicí míče vč. požadavku na vysoký finiš si přímo o topinku říká. Proto i profíci se tomuto úderu také spíše vyhýbají.
I když se najdou mezi golfisty i výjimky libující si v tomto úder (P.M.; B.K. - nezaměňovat s Brooksem 🤭 )
 
Proto je lob (dle mě) nejtěžší úder.
Kombinace velmi otevřené hole a aktivního zápěstí v kombinaci s pozicí spodní hrany hole a pozicí míče vč. požadavku na vysoký finiš si přímo o topinku říká. Proto i profíci se tomuto úderu také spíše vyhýbají.
I když se najdou mezi golfisty i výjimky libující si v tomto úder (P.M.; B.K. - nezaměňovat s Brooksem 🤭 )


Taky se tomu vyhybam ale nekdy to jinak nejde nez vysoko a mekkce, pokud chci atakovat jamku. Topinka je pak riziko, ktere sem ochoten přijmout 😀
 
Proto je lob (dle mě) nejtěžší úder.
Kombinace velmi otevřené hole a aktivního zápěstí v kombinaci s pozicí spodní hrany hole a pozicí míče vč. požadavku na vysoký finiš si přímo o topinku říká. Proto i profíci se tomuto úderu také spíše vyhýbají.
I když se najdou mezi golfisty i výjimky libující si v tomto úder (P.M.; B.K. - nezaměňovat s Brooksem 🤭 )
První radu mého prvního PGA trenéra bylo, nejvíc ti hru pokazí lob wedge a hned potom driver... Další věta zněla:"lob wedge ani nekupuj, ale bez driveru hrát nejde, tak budeš sice šlajzovat a hookovat, ale bude tě to bavit".

Proto si Lob wedge držím na střídačce a někdy v bagu, střídají se s pětkou dřevem.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf59 - Custom fitting & building Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom