Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Kácov - Panorama

Říkal jsem si, že se na tu reakci vykašlu, ale to hřiště si to nezaslouží. Za mě je Kácov jednoznačně mezi třemi nejlepšími hřišti u nás a to jsem tam párkrát taky dostal nafackováno...
Já když ten report psal, tak jsem tušil, že vzbudí emoce a docela jsem přemýšlel zda se na to nevykašlat. Ale pak jsem si řekl, že když je to diskuzní fórum, tak proč k hřišti, které se obecně vychvaluje, nenapsat taky něco z druhé strany - svůj vlastní dojem, byť je negativní. Třeba, že to bude pro někoho i užitečný, ať při své případné návštěvě počítá i s takovou možností. A byl jsem rozhodnutý na případné komentáře moc nereagovat - nechci tu rozpoutávat zbytečnou diskuzi s hádáním se nad detaily. Proto jsem taky několikrát zdůraznil (víc to snad ani nešlo), že vše uvedené je můj subjektivní názor .. a pravděpodobně i trochu nefér ... a že je víc než pravděpodobný, že většina lidí se mnou souhlasit nebude. Což je naprosto OK, normální a já to chápu a nemám s tím problém. Rozhodně jsem neměl v úmyslu to hřiště nijak poškodit ... to bych stejně ani nedokázal (i kdybych chtěl .. ale opakuji, že nechtěl) .. protože na to jsem v golfovém světě naprosto bezvýznamná nula :)

Možná jsem mohl jen napsat stručné konstatování "hrál jsem tam a hřiště se mi nelíbilo". Mohl. Já to pojal trochu po svém .. takže jsem se trošku víc rozepsal a snažil se do texu vtěstnat i některé emoce co jsem tam prožíval. Někoho to pobavilo (myslím, doufám), někoho možná urazilo (to se omlouvám). V každém pádě se můj názor nezměnil - opravdu nelíbilo. Ale je fajn vidět, že kromě mé zpruzené osoby existují lidi, co mají naprosto opačný názor - z hřiště jsou nadšení a užívají si ho. Což je dobře a já jim to přeju z celýho srdce. A tomu hřišti z celýho srdce přeju golfisty, co ho mají rádi. Zaslouží si to .. ta kvalita je skutečně TOP .. to jsem ale psal taky (ferveje, grýny, bunkery, zázemí ..). To, že to u mě nefungovalo je věc jiná a myslím, že jsem i upozornil, že příčina je pravděpodobně ve mně. OK, nemám s tím problém. Mmch já tam zase tak blbě nehrál (River za 52 a Forest za 50) nejsou pro mě na takovém hřišti úplně blbý čísla. Už proto, že jsem spoustu ran "vyházel do vzduchu" .. viz. zbytečné zakopání na Riveru, zmíněné patování wedgí, ztráta zájmu a koncentrace a s tím spojené nevyužívání pravidel = při nepovedené ráně (červ.voda) jsem nedropoval kousek od grýnu jak jsem mohl, ale hrál ze stejnýho místa znova .. atd. Takže jsem hrál vlastně docela dobře :-) Nemyslím si tedy, že by můj výplod byl nějaká pomsta - produktem zhrzené ješitnosti - ve svém věku už žádnou nemám :)

A vlastně ani nemám problém s kopcovitými, členitými hřišti. Např. Ostravice mě téměř pokaždé "zničila na hadry (včetně skore)" a přesto na ni neřeknu křivýho slova. S Kácovem se to nějak nepovedlo. Holt se stane

A ještě dodatek k té "otravné údržbě" - nejsem úplný magor, co se bude rozčilovat jen proto, že někdo kdo je v práci poblíž seká trávu nebo hrabe bunker. Jak jsem psal, naprosto chápu, že se o to hřiště někdo musí starat a s těmi lidmi bežně vycházím naprosto bez problémů a v přátelském duchu. Tohle ale byl docela odlišný případ. I přesto jsem jim pochopitelně ani nenadával, ani je nebil holí .. ostatně, byla jich výrazná přesila .. případný konflikt bych jednoznačně prohrál ;) Jen jsem do svého reportu zahrnul i tuhle negativní zkušenost.

To je asi vše co jsem chtěl dodat. A na 99% v tomto vláknu končím. Ponechávám ho těm, kdo si hru zde užili a budou chtít ostatním sdělit příjemné informace :cool:
 
To HonxaG: S nějakým odstupem dej Kácovu ještě šanci. Myslím, že po první hře jsem taky nebyl nadšen, hřiště je těžké, občas úzké, občas nepřehledné. A i přes super kvalitu jsem odcházel naštván (na sebe). Pak jsem tam byl docela často k večeru, skoro sám na hřišti, klid, mám dojem, že tohle hřiště ještě víc než jiné potřebuje člověk "mít nahrané" - a i když jamky umožňují různé strategie, tak se prostě držet trochu zpět. A pak jsem si to začal na Kácově najednou užívat a sem tam se mi tam povedl i dobrý výsledek. I tak se často stane, že to tam pokazím úplně, protože je to prostě těžké hřiště, ale když vydržíš a odehraješ tam víc kol, třeba i jen devítek, aby člověk neodešel zničený, tak Tě to tam nejspíš začne skvěle bavit - a ta skvělá kvalita je pak jako za odměnu - za mě je to poslední roky jasně nejkvalitnější hřiště v ČR (Oaks jsem nehrál, tak s tím nemám srovnání). Když si to tam chci užít, jdu hrát jen River. Když jsem připraven na výzvu, jdu nejdřív na jednu z těch horních devítek a jako druhou si dám River (ten jeden kopec nahoru se dá vydržet - reálně do kopce je tam vlastně jen část sedmičky, pak přechod k osmičce a celá devítka, právě devítka na River chce opatrnou strategii, aby si člověk nezkazil celou devítku).
 
Já když ten report psal, tak jsem tušil, že vzbudí emoce a docela jsem přemýšlel zda se na to nevykašlat. Ale pak jsem si řekl, že když je to diskuzní fórum, tak proč k hřišti, které se obecně vychvaluje, nenapsat taky něco z druhé strany - svůj vlastní dojem, byť je negativní. Třeba, že to bude pro někoho i užitečný, ať při své případné návštěvě počítá i s takovou možností. A byl jsem rozhodnutý na případné komentáře moc nereagovat - nechci tu rozpoutávat zbytečnou diskuzi s hádáním se nad detaily. Proto jsem taky několikrát zdůraznil (víc to snad ani nešlo), že vše uvedené je můj subjektivní názor .. a pravděpodobně i trochu nefér ... a že je víc než pravděpodobný, že většina lidí se mnou souhlasit nebude. Což je naprosto OK, normální a já to chápu a nemám s tím problém. Rozhodně jsem neměl v úmyslu to hřiště nijak poškodit ... to bych stejně ani nedokázal (i kdybych chtěl .. ale opakuji, že nechtěl) .. protože na to jsem v golfovém světě naprosto bezvýznamná nula :)

Možná jsem mohl jen napsat stručné konstatování "hrál jsem tam a hřiště se mi nelíbilo". Mohl. Já to pojal trochu po svém .. takže jsem se trošku víc rozepsal a snažil se do texu vtěstnat i některé emoce co jsem tam prožíval. Někoho to pobavilo (myslím, doufám), někoho možná urazilo (to se omlouvám). V každém pádě se můj názor nezměnil - opravdu nelíbilo. Ale je fajn vidět, že kromě mé zpruzené osoby existují lidi, co mají naprosto opačný názor - z hřiště jsou nadšení a užívají si ho. Což je dobře a já jim to přeju z celýho srdce. A tomu hřišti z celýho srdce přeju golfisty, co ho mají rádi. Zaslouží si to .. ta kvalita je skutečně TOP .. to jsem ale psal taky (ferveje, grýny, bunkery, zázemí ..). To, že to u mě nefungovalo je věc jiná a myslím, že jsem i upozornil, že příčina je pravděpodobně ve mně. OK, nemám s tím problém. Mmch já tam zase tak blbě nehrál (River za 52 a Forest za 50) nejsou pro mě na takovém hřišti úplně blbý čísla. Už proto, že jsem spoustu ran "vyházel do vzduchu" .. viz. zbytečné zakopání na Riveru, zmíněné patování wedgí, ztráta zájmu a koncentrace a s tím spojené nevyužívání pravidel = při nepovedené ráně (červ.voda) jsem nedropoval kousek od grýnu jak jsem mohl, ale hrál ze stejnýho místa znova .. atd. Takže jsem hrál vlastně docela dobře :) Nemyslím si tedy, že by můj výplod byl nějaká pomsta - produktem zhrzené ješitnosti - ve svém věku už žádnou nemám :)

A vlastně ani nemám problém s kopcovitými, členitými hřišti. Např. Ostravice mě téměř pokaždé "zničila na hadry (včetně skore)" a přesto na ni neřeknu křivýho slova. S Kácovem se to nějak nepovedlo. Holt se stane

A ještě dodatek k té "otravné údržbě" - nejsem úplný magor, co se bude rozčilovat jen proto, že někdo kdo je v práci poblíž seká trávu nebo hrabe bunker. Jak jsem psal, naprosto chápu, že se o to hřiště někdo musí starat a s těmi lidmi bežně vycházím naprosto bez problémů a v přátelském duchu. Tohle ale byl docela odlišný případ. I přesto jsem jim pochopitelně ani nenadával, ani je nebil holí .. ostatně, byla jich výrazná přesila .. případný konflikt bych jednoznačně prohrál ;) Jen jsem do svého reportu zahrnul i tuhle negativní zkušenost.

To je asi vše co jsem chtěl dodat. A na 99% v tomto vláknu končím. Ponechávám ho těm, kdo si hru zde užili a budou chtít ostatním sdělit příjemné informace :cool:
Já děkuju.
 
@HonxaG: Naprosto skvěle popsaný zážitek, který sem patří a je úplně stejně hodnotný, jako jiné subjektivní dojmy z návštěvy kohokoli jakéhokoli hřiště. Správně říkáš - je to fórum. A na každé fórum patří spektrum názorů a zážitků, které můžou ukázat jinou perspektivu a přidat pro jiné mnohý úhel pohledu. Mně se to líbí a mohu ti s klidným svědomím přiznat, že kdybych kdysi šel Kácov poprvé sám a bez znalého průvodce, tak bych měl nejspíše velmi obdobné dojmy, jako ty. Ale stejně jako ostatní - dej Kácovu ještě jednu nebo více šancí. Myslím, že každé hřiště za to stojí poznat z více úhlů a nezanevřít na něj po jedné návštěvě. Někdy je to jako v životě, první dojem nic moc, ale postupem času si k sobě cestu lze najít. :) Prostě ten den jste neměli společný den. :up:

Jinak s mnohými tvými tvrzeními souhlasím i po těch několika hrách, co jsem na Kácově hrál. Hřiště se mi líbí, Meadows úplně nejméně - ale ten jsem hrál v brutálním vedru jen jednou jako druhou devítku, což každopádně zážitek ovlivnilo. River mi přijde osobně až na tu zmíněnou jedničku z půlky nuda po rovině a vlastně s řekou až na tu jednu jamku to moc nemá za mě jako celek co dělat (to bych to raději pojmenoval místo řeky jako "Koleje") a druhá půlka mi připomíná Karlštejn do kopce ke klubovně. Forest pro mě nejhezčí, resp. do jamky č. 5. Jamka 6 je pro mě herní nesmysl, i když vím, že pro mnohé výzva a myslím, že jednou jsem tam nějakou náhodou par taky zahrál, 7j - já tyhle díry nemusím, ve hře, žádný extra požitek vyjma chůze po brutálním konci kopci dolů z toho nejen a jsem rád, že ji mám vždy za sebou, 8j - kdyby u toho grýnu hned nebyla trestná oblast se zákazem vstupu... tak by to šlo. Devítka je už zase fajn. Herně na Kácově krvácím skoro pokaždé, však taky jsem ještě prd golfista. A určitě v dřívějších mých zážitcích se to dá i tu na Jamce najít. :up: Nicméně těším se, že někdy na Kácov a jeho devítky najdu ten správný recept.

Díky za info s tou bugynou, dobré dopředu vědět. Ty reklamy by mě štvaly hodně. :up:

---
PS: Protože koukám, že si psavec... zauvažuj, jestli by nebyl na delší texty vhodnější pro tebe Blog, tu :) https://www.19jamka.cz/clanky/categories/blogy-a-osobni.14/
 
Upraveno:
Říkal jsem si, že se na tu reakci vykašlu, ale to hřiště si to nezaslouží. Za mě je Kácov jednoznačně mezi třemi nejlepšími hřišti u nás a to jsem tam párkrát taky dostal nafackováno.
Já na komentování naprosté většiny hřišť taky vesměs kašlu. Jenže jsem se z Kácova zrovna vrátil, a říkám rovnou, nelíbilo se mi tam. Subjektivní názor, nicméně vzniklý z reálií na hřišti, které plno lidí pokládá za the best. Ale popořádku.

Na Kácov jsem si zajel v pátek 19.7., s tím, že si ho zase jednou zahraju po dvouleté pauze, krásné hřiště, krásné počasí, River - Forest budu hrát myslím počtvrté, určitě to nebude mít chybu.

Rezervoval jsem si přes Týčko čas 9:50, jako vždycky River-Forest, od deseti bylo hřiště blokované pro turnaj. Přijel jsem o hodinu dřív, na recepci už pár lidí na turnaj, trochu zmatek, ale vše OK až do chvíle, kdy mi slečna oznámila, že Forest hrát nemůžu, protože turnaj (<30 lidí), který bude na Forestu začínat, takže bychom se jim do něho po přechodu z River vmísili.
Argument, že na Forest dorazíme až po turnaji (měl <30 lidí) nebo počkáme neprošel, slečna má pokyn R-F měnit na R-M.
Takže bohužel, River - Meadows, budeme dva ve flajtu, před námi 9:40 jiní dva.

Na odpališti jsme se nakonec sešli tři, dva sympaťáci od Plzně se dost divili, že jsme tři, i jim na recepci řekli, že v 9.50 jdou jen dva lidi (pochopili to tedy tak, že oni dva). V 9:40 nakonec nestartoval nikdo..
River samotný v obvyklé dobré kondici. Odpaliště celkem OK, ferveje taky, kousavé husté rafy, grýny na jedničku, rozhodně jezdily lépe než den předtím (super pomalé) Konopiště/D'Este. Za mne je tahle devítka trochu nuda a opruz díly přechodu pod trať, ale nic nečekaného a taky nic, na co bych si stěžoval. Forest mi to vždy vynahradil.

Meadows jsem hrát nechtěl, a rovnou říkam, že nikoliv kvůli tomu, že ty jamky mám či nemám rád, jsou snadný či obtížný a podobně. Ne, Meadows je pro mne nesmysl prostě proto, že vyrostl na nescelené, nesouvislé ploše, která má absurdně dlouhý přechod 1-2 a pak zpátky 7-8 celý vedený po vybetonovaném pásu. Po trávě se nedostanete ani dolů na šestku, další dlouhý betonový chodník. Ten beton zdůrazňuju schválně, nechodím golfová hřiště pěšky proto, abych pochodoval v botách určených na golf silniční štreky. Tenhle neduh se netýká jen Kácova, ale na Meadows nemá řešení a proto to pro mne nikdy nebude jedno z top hřišť.

Na dvojku Meadows jsme se dostali až někdy okolo jedné hodiny, protože na jedničce jsme se dost načekali na odpaly hráčů, které jsme sice na Riveru nezahlédli, ale najednou se nám tam tak nějak zjevili - prý si dopřáli delší občerstvovací pauzu.

A začala zábava s údržbou hřiště, jakou jsem dlouho nezažil. Na odpališti dvojky měly sraz hned čtyři mašinky, kameny byly odstraněny, hoši způsobně počkali, až odpálíme, a pak se rozjeli za námi. Vzadu vlevo a vpravo, dvě nás předjely, střídavě spouštěly motory a zase je vypínali, bohužel nikoliv synchronně s tím, jak se kdo zrovna napřahoval k ráně. Odpaliště trojky zase bez kamenů, na greenu trojky hluk, že už jsme z toho byli dost vyřízení. Ale byl čas vydechnout, protože se pustili do greenu a odpališť čtyřky a pětky, čímž zablokovali i flight před námi.
Zkrátím to, zavolal jsem na recepci, vysvětlil, že máme problém s údržbou a vyžádal si pomoc maršála. Ten sice nepřijel, zato zavolali jednomu z chlápků té údržby a ten mi na mašince přijel zblízka vysvětlit, že v pátek odpoledne se Meadows dělá vždycky. Už ne směrem ke mně, ale ke kámošům na dalších mašinkách poznamenal, že tady nebude do večera jenom proto, že si kdejaký zku*vysyn stěžuje na hluk.

Nicméně údržba nakonec ustoupila a nechala nás zahrát čtyřku a odpálit pětku. Než jsme ji stihli odehrát, přijel si nás prohlédnout nějaký neoznačený pán na neoznačené bugyně. Neodolali jsme a vznesli dotaz, zda náhodou není maršál - volali jsme ho už před docela dlouhou dobou. Prý nikoliv, ale zato ho zajímalo, kdo se ptá. Přiznal jsem jméno i příjmení a pán se mne zeptal, zda vím, že hrajeme Meadows. Kladná odpověď nestačila, dal mi další záludnou otázku, jestli vím, že jsem si rezervoval Forest, takže jsem špatně? Vysvětlení, že tak činíme na jasný pokyn recepce, ho moc neuspokojilo, tvářil se, že nám to moc nevěří. Nakonec ale odjel a nechal nás to dohrát. Že bych se ale ve zbytku dobře bavil, to říct nemůžu. Naopak, odjel jsem s tím, že mne tam už nejspíš neuvidí. Možná mne to po nějaké době přejde, ale ten den byl ztracený, a hřiště za to může jen z části; většinu mé včerejší negace mají na svědomí lidé okolo hřiště.

Ještě pár poznámek pod čarou.
1) plochy pro chipping a patting jsou fakt dost urvané dolů od klubovny a podle toho jsou taky dost prázdné, většině lidí se moc nechce chodit sto metrů z kopce kvůli pár patům a pak zase nahoru, odpálit River. Ale tréninkové plochy jsou leckde ještě menší a horší, takže to jen na okraj, když už šťourám.
2) když půjdete hřiště pěšky a poprvé, tak budete váhat na řadě míst, kudy dál. Pár směrovek navíc by rozpočet asi neztrhalo a pokud si to hřiště říká o super hodnocení, tak tohle je prostě faul. Třeba když skončíte River, ukážou vám hned dvě směrovky, že tudy nahoru na Forest#1/Meadows#1. Jdete tedy po cestičce, a ta se najednou rozdvojí doleva/doprava, ale bez rozcestníku. Když to znáte, tak víte, že Forest je doleva. Pro nováčka je to pade na pade.
3) po hře bych si fakt rád dal nealko pivo, ale myslím tím hořké pivo, a ne to, co vzniklo tím, že ho smíchali se sirupem. Bohužel (nejen) Kácov čisté nealko pivo na čepu nemá, nabízí jen lahvové. Do hospod se ale přece chodí na čepované, láhev si můžu dát doma. Jak říká můj kamarád, z hrdla do hrdla.
 
To je teda fakt hrozný zážitek, takové chování bych na Kácově nečekal, ani od obsluhy, tím spíš pak od někoho asi z vedení, kdo ještě přijede prudit. I když jedno z mých prvních setkání s tímhle resortem jsem dlouho vydýchával - přijel jsem tam kdysi přímo z turnaje ze Slovenska, najeto x-set km, utahanej, nekdy mezi 11-12 večer, druhý den firemní turnaj s ubytováním, na parkovišti nahoře ani jedno místo - tak jsem to postavil na místo, kde je rezervace před recepcí a jdu se zeptat, jestli bych to tam prosím do rána mohl nechat, že to pak hned ráno přeparkuju.... odpověď striktní, že teda určitě ne, tam že parkuje slečna dcera majitele a ta přijede někdy dopoledne ... no nakonec mě to tam po diskuzi, že na to spodní parkoviště fakt už nejdu, nechali přes noc parkovat, ráno ještě před snídaní už mě naháněli, ať rychle přeparkuju, že slečna dcera už by mohla přijet :-) Takový "proklientský majitelský přístup", člověk tam má večeři (kterou jsem ani nestihnul), pití, pokoj, snídani, golf atd., ale normálně by mě v noci hnali parkovat dolů.... ono teda, pokud by to už bylo až tak hogo-fogo, tak by se taky někdo mohl nabídnout a přeparkovat to dolů a pak vyběhnout za mě :-)
Pak mi přišlo, že se to pár let zlepšilo příjemným přístupem na recepci, ale třeba loni to bylo zase takové neosobní, takový chladný přístup, profi, ale jako led, bez úsměvu, odbavení a nazdar, prostě obecně všude recepce dělá hodně v tom, jestli klient přijde, ale i odejde v dobré náladě a spokojen.
Současně je potřeba říct, že kvalitou ploch je to teď fakt asi jeden ze tří top resortů v ČR. A River mám teda moc rád, určitě nejvíc z těch tří devítek.
 
po hře bych si fakt rád dal nealko pivo
Aniž bych je jakkoli bránil - klasické nealko pivo má v sudu nejmenší trvanlivost a velmi rychle se kazí. Zároveň ho nová ochucená piva poptávkou absolutně převálcovala...
 
"proklientský majitelský přístup"
No já bych ti přál 50x ročně vysvětlovat majiteli, že si tam jen někdo na pár minut zaparkoval auto...To bych si taky moh jít hledat novou práci...To místo je rezervované z nějakého důvodu. Můžeme o něm pochybovat, ale stejně jako ty můžeš mít pocit, že je to přece naprosto bezvýznamná úlitba vůči klientovi, tak oni za tuto úlitbu mohli dostat v minulosti stokrát zjebáno. Zároveň dozajista mnohokrát zažili situaci, kdy jim někdo slíbil, že to hned ráno přeparkuje a pak to tam ještě v 11 stálo...:-).
 
No já bych ti přál 50x ročně vysvětlovat majiteli, že si tam jen někdo na pár minut zaparkoval auto...To bych si taky moh jít hledat novou práci...To místo je rezervované z nějakého důvodu. Můžeme o něm pochybovat, ale stejně jako ty můžeš mít pocit, že je to přece naprosto bezvýznamná úlitba vůči klientovi, tak oni za tuto úlitbu mohli dostat v minulosti stokrát zjebáno. Zároveň dozajista mnohokrát zažili situaci, kdy jim někdo slíbil, že to hned ráno přeparkuje a pak to tam ještě v 11 stálo...:-).
ale no tak, jasne, ta rezervace ma smysl protoze, ale pokud proste neni misto a nedostane prednost zakaznik, tak je neco spatne...primarne u toho majitele...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf59 - Custom fitting & building Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom