Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Albatross

Já myslím, že finální rozhodnutí musí mít vždy majitel/greenkeeper hřiště. Tady se něco vyzkoušelo (zřejmě na radu/požadavek DPWT) a asi to na daném typu trávy v daném klimatu nezafungovalo. Každopádně jak se říká, zkušenost je k nezaplacení, v příštích letech se to už snad nestane.
Petr Dědek dodává, že nepřesné jsou také informace o tom, co vedlo k letošnímu nevyhovujícímu stavu hřiště: "Za přípravu hřiště je vždy zodpovědný resort, nikoli promotér nebo samotná Tour. Nejsou tedy pravdivé informace, že stav hřiště, především pak na greenech, zavinil greenkeeper Tour. Tour pouze vše konzultuje a doporučuje, ale poslední slovo v přípravě hřiště má vždy resort."

Takže to byl poslední ročník na Albatrossu a nerozešli se v dobrém:
 
Zaslechl jsem, že smlouva mezi European Tour a Albatrossem je ještě na rok/dva a že European Tour chce v ČR zůstat, ale hledá jiné hřiště, v hledáčku byl prý OAKS, ale tam jim řekli že je zajímá LIV, Ryder Cup, Solheim Cup apod :)...je to z druhé ruky, bůh ví co je na tom pravdy, ale nemá někdo nějaké info :)? Třeba @JanKostalCZE @mkopcak apod.?
před 14 dny jsem byl jako neofiko vyslanec z Diamondu za novou milou ředitelkou na debatě o možnosti spolupráce mezi těmito hřišti. Diamond nemůže využívat předcházejícího modelu, kdy jsme hrávali u nich za podmínek, hřišť, které jsou v European Tour neboť již nejsou členy
 
Albatross je téměř v perfektním stavu, fairwaye famózní, greeny po té velké opravě už velmi solidní (asi dva na první devítce se hrají zimní, jinak vše OK). Ideální na pár posledních her před zimou.
 
To fakt ten albik ty grýny pořád nic moc, resp vždyť je to skoro rok?
 
To fakt ten albik ty grýny pořád nic moc, resp vždyť je to skoro rok?
Sama lipnice, chlupate…fakt nic moc
 
Albatross je už ve velmi dobré kondici, greeny nejsou top rychlé, ale to nemusí všem vadit. A po 17 hod. vsedni den za 1400 a vikend za 1700, pokud tam chce nekdo vyrazit treba jen jednou na zkousku, tak to asi neni uplne spatna cena - dokud jsou dlouhe dny a vecer tam byva prazdno.
 
Že by se ztrácel genius loci, když už tam nebude Czech Masters???
To ne. Ale nějak mne nebavily jamky, sterilní, nevím jak to popsat. 1. a 10. 5par z kopce dolů, pak 4 par, oba vlastně doleva a taky z kopce.... Možná i tím, ž t am jdu jednou za tok a v týdnu, kdy tam nejsou lidi, opuštěné....
 
To ne. Ale nějak mne nebavily jamky, sterilní, nevím jak to popsat. 1. a 10. 5par z kopce dolů, pak 4 par, oba vlastně doleva a taky z kopce.... Možná i tím, ž t am jdu jednou za tok a v týdnu, kdy tam nejsou lidi, opuštěné....
Tak já ten fakt, že hraju stejné hřiště a chodím po stejných místech jako Els, Westwood, Stenson, Harrington, Daly, Polter, Donald, Molinari, Willet,..., vnímám hodně silně. A když si teď znovu čtu ta jména, tak si uvědomuju, že to má na můj postoj k Albatrossu hodně velký vliv. Asi budu nervově labilní.:(
Mám pocit, že bych například v StAndrews vůbec nebyl schopen hry!!!:cry:
 
Já tady sdílím podobný názor, jako @macdav. Albík jsem několikrát hrál... a vlastně, možná zatím , mě moc neba. V podstatě nemůžu mu vytknout nic. Myslím si ale osobně, že u mně je to způsobené tím, že jsem prostě měl od Albatrossu obrovské očekávání kdysi, jak bude fantastický, skvělý, dokonalý. No a ono vlastně na moji tehdejší herní úrovni nic moc. Z odpaliště jsem posílal šlajsny jako na každém jiném hřišti, grýny přestřeloval jako taky kdekoli jinde, když jsem patoval, tak díky jejich rychlosti a navrtání to byl pro mě herní nesmysl (většinou jsem tam byl chvíli před Czech Masters)... Takže jsem byl vždy vyškolen, hřištěm zmlácen, frustrován a tak. :-D A je pro mě takové vizuálně "nehezké", bez výhledů. Což uznávám, je extrémně subjektivní. Jedinou jamku, kterou si skutečně jako hezkou a trochu jinou, než ostatní vybavím, je 4.

Chápu, logicky hřiště za to nemůže! Ale ve skutečnosti - Prdlajs, může! :-D
 
Upraveno:
Tak já ten fakt, že hraju stejné hřiště a chodím po stejných místech jako Els, Westwood, Stenson, Harrington, Daly, Polter, Donald, Molinari, Willet,..., vnímám hodně silně. A když si teď znovu čtu ta jména, tak si uvědomuju, že to má na můj postoj k Albatrossu hodně velký vliv. Asi budu nervově labilní.:(
Mám pocit, že bych například v StAndrews vůbec nebyl schopen hry!!!:cry:
Chápu.
Já byl unešen z Mnichu. Každá jamka jiná, okolní les, přišlo mi, že to hřiště je tam skvělě zakomponovaný. Naproti tomu Albatross, kde je to holé, až na jamku 4 a vlastně udělané nově na širé ploše. Jasně, je to jiný typ hřiště...
 
Ja to mám s Albikem a Berounem stejně. Hřiště jsou za mě v pohodě, ale vlastně ničím pro mě nevybocuji a jsou prostě OK nežli wow.
 
Tak já ten fakt, že hraju stejné hřiště a chodím po stejných místech jako Els, Westwood, Stenson, Harrington, Daly, Polter, Donald, Molinari, Willet,..., vnímám hodně silně. A když si teď znovu čtu ta jména, tak si uvědomuju, že to má na můj postoj k Albatrossu hodně velký vliv. Asi budu nervově labilní.:(
Mám pocit, že bych například v StAndrews vůbec nebyl schopen hry!!!:cry:
Mam to vnímání Albatrossu - takovej wow efekt - stejné, asi taky labil:D......Když jsem tam koukal na profíky, tak jsem si mohl říct např......že támhle v tom roughu jsem byl před měsícem taky jako třeba Lowry nebo Westwood, a že z támhle toho bunkeru se mi (náhodou) povedla lepší příhra než třeba Poulterovi nebo Donaldovi.......a že jsem se na TOI-TOIce potkal s budoucí megahvězhou Abergem:D........A podobně to mám i když tam sám 1 - 2 x ročně hraju.
 
....a že jsem se na TOI-TOIce potkal s budoucí megahvězhou Abergem:D
To ti skoro závidím, mě jsi štěstí. Myslím, že šance potkat se na TOI-TOIce se Abergem, je tak maximálně 4% !!! :p:p
 
Albatross hraju často a mám naopak rád, že se tam dají najít časy, kdy je tam člověk sám - obvykle brzy odpoledne nebo k večeru. A postupně jsem se tam naučil hrát tak, že to umím zahrát na svůj hcp nebo i líp, jsem spíš kratší hráč a přesto nemám skoro na žádné z jamek problém mít šanci na par (to že ho většinou až tak často nezahraju, je jiná věc). A ty jamky jsou vlastně takové klasické, žádné extra do kopce ani z kopce, část lehčí, část těžší, a rozhodně nejsou stejné a jsou zapamatovatelné (výjimka je kombinace 1-2 a 10-11, kde jsou tyhle dvojice podobné, ale poslední dobou mi to přijde naopak zajímavé, protože jak tam člověk často hraje, tak si nakonec užije ty malé rozdíly mezi 1 a 10 a mezi 2 a 11. Vyloženě těžké pro kratší hráče jsou vlastně jen jamky 5+8 a 17. V recepci jsou děvčata extra příjemná, to samé maršálové, kteří jsou v posledních 3-4 letech opravdu fajn a v tomhle se Albatross hodně změnil - drží přiměřenou míru profesionality a tradice, ale dostalo se to do rozumné a příjemné roviny. K tomu bezpečné parkování za závorou, pěkný putting green hned u startu, prostě všechno super.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom