Ad chyba a čas - to se prostě stává. Je skvělé, když se na to přijde dřív a je šance upozornit a následek zachránit. Nijak bych se v tomto případě na TT nezlobil. Děje se to jiným gigantům. Tyhle chyby bohužel jsou a jsou mnohem častější, než prosákne na veřejnost a týkající se skoro každého software. A následky mohou být v některých případech poměrně fatální - s tím, jak jsme na tehnologiích čím dál víc závislí. Pokud vezmu příklad, tak třeba jen nějaké přesné dávkování léku atp, nebo třeba automatizovaný provoz infrastruktury... Ono se občas řekne, že by bylo dobré si to zkontrolovat. Jenže těch možností a variant na celém světě je tolik, že to prostě není v lidských silách a na některé nedostatky se přijde i přes sebelepší snahu až v reálném provozu. Takovýto problém může vzniknout velmi snadno - zkusím co nejvíce lajcky jeden možný scénář: dneska na programování téměř čehokoli pro úsporu času/zdrojů používáte již hotové "třídy", které se spojují do... (nepodstatné pro představu) a produkt s nějakými úpravami vlastně "skládáte" z hotových kostek a velmi záleží, kdo takovou třídu dělal a pro jaký účel. Úplně klidně v jeho zadání něco jako změna času být vůbec nemusela. A daného programátora to ani nemuselo napadnout - protože to třeba ani sám nezná. To, co je pro zákazníka/zadavatele automatické, nemusí být automatické pro toho, kdo to vyrábí. A nebo to i ta třída umí, ale nebylo dané možností reálně využito nějakým polozapomenutým parametrem při této konkrétní implementaci. Co já vím, jestli třeba v Indii mají letní/zimní čas. A postupem času se z takovéto "třídy" stane standard i jiných software a žije si vlastním životem a používá se na druhém konci světa, kde v některé kombinaci proměnných to může házet nesmysly. A pak každý předpokládá... Btw. u Applu tuším v roce 2010 nebo 11 měli podobnou chybku i v přímo integrovaném budíku - kdy milionům lidí na celém světě zazvonil budík o hodinu později. Mnozí se docela vztekali, že zmeškali vlak, letadlo, zásadní nákup na burze atp... bylo kolem toho poměrně haló.
Kdyby nebyla časová pásma, různé letní a zimní časy, převody jednotek atp, tak půlka IT lidí nemá co dělat. :-D To je tedy trochu s nadsázkou a naštěstí tím, jak je doba provázaná a globální, tak se na toto většinou už přijde dřív, než je pozdě. Ale když jedna parta mluví v km, druhá v mílích... a nevyříkaj si to dopředu (a nebo tu smluvenou jednu míru zapomenou předat svému subdodavateli), tak je to ve výsledku docela blbý - protože na "holém" výsledném čísle to ne vždy poznáte (a to že se k tomu na konci "textově" přilepí řetězec "km" nutně neznamená, že to kilometry skutečně vyplivlo).
Takže tím, že na to TT přišel a včas všem dané info rozeslal, je podle mého fajn. A tak by to při zjištěné chybě, která může ovlivnit něco reálného, mělo být.