Poslední
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli? (2024)

Tak po dlouhé době jsem vyrazil na hřiště v České republice. Vybral jsem si akademii na Vinoři, kde byla v rámci členství volná hra. Počasí i stav hracích ploch super. Absolutně ale nechápu tempo hry. První kolo jsem zvládl za hodinu. Potom jsem došel nějaké flighty a najednou dvě jamky trvají třičtvrtě hodiny? Na jedné jamce (par 4) jsou v jednu chvíli 4 flighty? Žádný náznak pouštění od pomalejších hráčů. U začátečníků chybí základní znalost pohybu po hřišti, kolem grýnů atd. Jsem zvyklý chodit 18 jamek za 3,5-4 hodiny. Dnes to byl ale extrém. Jeden z hlavních rozdílů mezi ČR a zahraničím je jednoznačně tempo hry.
 
My to měli podobné, už na startu jsme nabrali asi 7 min zpoždění protože borec před náma se nanašel, provizi nehrál a vlažnou chůzí si došel dát další z odpaliště, nepozdrazvil, neomluvil se, jen odpálil a prohlásil, že druhou dá každý kokot. Po 2h za nimi jsme byli teprve na 7 jamce, nakonec jsme to šli lehce pod 5h. Vtipný bylo, že na startu na pomalou hru upozorňoval promotér, aby pak nebyly stížnosti, že kvůli turnaji dochází ostatní za tmy. Jeden z nich, ten co se nanašel na jedničce ten svůj šrot asi psychicky neustál a po 9j. se odpojil, bohužel i ve třech měli před sebou min. 2 celé volné jamky a často jsme za nimi ve 4 stáli. Dle startovky nějací mladí borci z Motola.

Já stejně jako na mistrovství, dobrá první devítka, ale pak jsem se asi opět přestal soustředit na ty změny co ve švihu děláme a celé se to ale úplně rozsypalo, jinak si to neumím vysvětlit, těžko zapomenu jak to hrát během předchodu z 9 na 10 :). Vrchol byl drajv na 17. do bodládků na úrovni modrých odpališť a na 18, už jsem ho radši ani netahal. Trojpat na poslední jamce ze 4m byla jen třešnička na dortu.

1728225268395.webp
 
Tak po dlouhé době jsem vyrazil na hřiště v České republice. Vybral jsem si akademii na Vinoři, kde byla v rámci členství volná hra. Počasí i stav hracích ploch super. Absolutně ale nechápu tempo hry. První kolo jsem zvládl za hodinu. Potom jsem došel nějaké flighty a najednou dvě jamky trvají třičtvrtě hodiny? Na jedné jamce (par 4) jsou v jednu chvíli 4 flighty? Žádný náznak pouštění od pomalejších hráčů. U začátečníků chybí základní znalost pohybu po hřišti, kolem grýnů atd. Jsem zvyklý chodit 18 jamek za 3,5-4 hodiny. Dnes to byl ale extrém. Jeden z hlavních rozdílů mezi ČR a zahraničím je jednoznačně tempo hry.
Na osmnátce to bylo podobné. Dva flighty asiatů. Hlavně ten druhý, mladých kluků, byl přehlídka toho, jak zpomalit hru. Ale vlastně úplně tragicky pomalu nešli a já měl alespoň čas po nich vypichovat pitchmarky. Na každé jamce 3-5 🙄 Marshall se nabízel na 12. jamce, jestli s nimi má promluvit a já to neřešil, protože to nevypadalo ještě tak zle. Pak jsem trochu litoval.
 
A co marshal, byl, neřešil ?
Na akademii vůbec nebyl. Parkrát jsem ho zahlédl na jamkách 10-12 mistrovského hřiště.
 
Dneska za 68!

Ok. Byly to Horehledy, texas čtveřic. Šli jsme s @mkopcak, @Sauron a @roman007 . S ohledem na to, že kolem furt projížděla bohyně (bugyna) s naprosto vynikající mandlovici... Tak je naše skóre zázrak!

Krásný den. I sluníčko koukalo. Skvělý začátek této 3denní dovolené ;)

IMG_8578.webp IMG_8571.webp IMG_8574.webp
 
Včera 9 v Bechyni. Dlouho jsem se na hřišti necítil tak dobře (děkuji @mkopcak , že mě opravil 😂). Žádný ztracený míček a v lese jen jednou 😂. Skvěle mi šel putter a největší radost mi udělal chip-in z 25m na poslední jamce.

Hřiště krásně zelené, ale hodně podmáčené. Zvážil bych zákaz buggy, protože jsem několikrát hrál na ferveji z vyjetých kolejí. V bunkrech modré kolíky. Greena za mě perfektní.
 

Přílohy

  • IMG_5126.webp
    IMG_5126.webp
    28,4 KB · Zobrazení: 22
7.10.2024 • Hluboká nad Vlt.: 88 ran, 36 patů (by mGolf)

Prostě když si člověk naplánuje dva dny dovolenou na nejkrásnější podzimní dny, tak ví, že tam nekde sedí někdo, kdo mu to skutečně přeje... :) Dneska jsme hráli Hlubokou, původně sice to měla být Ypsilonka, ale holt operativní změně se člověk někdy neubrání...

Hra byla fajn. Bohužel jsem se dopustil několika ďáblů (plus dva), trochu mě to mrzí, celkem byly 4. Blbý je, že dva byly na posledních dvou jamkách, ale co, holt koncovka mě trápí poslední týdny na golfu často, ale je to zase výzva na další zlepšení! I tak to byla celkově má nejlepší hra na Hluboký za hrozně dlouhou dobu. Překvapivě mi šel, až na dvě výjimky, všude driver. Vlastně i patování, resp. průměr čisté dva, ale první pat vždy do cca necelého metrů. Tak mám radost. Prima to bylo. Ale hlavně, bylo celkově naprosto fantasticky, lehce pod dvacet, sluníčko. Hřiště bohužel místy hodně podmáčený, naštěstí hlavně na přechodech mezi jamkami. Trochu nás všechny zarazilo, že byly povolené buginy... Kolejí tam už pár vyjetých je. Nicméně většina ferveji fajn, grýny taky. Skvělý to byl golfový den! Motivační fotku do práce jsem poslal taky 😁

IMG_8610.webp IMG_8605.webp IMG_8603.webp IMG_8581.webp IMG_8588.webp IMG_8589.webp
 
Upraveno:
Moc pěkná prezentace, asi si mě nalákal kam se pojedu ješte teď na podzim podívat.
 
Včera jsem byl poprvé na ČGK Zbraslav.
"Staré jamky" jsou fajn, bylo mokro, ferveje OK, ale překvapilo mne množství nechaných pitchamarků na grýnech. A pak některé ponechané bunkry ladem.
Tragické je odpaliště 6, kde mi přijde, že tam žádná snaha o vytvoření není. Jamka jako takové je zajímavá. Pak je fakt divná 7, kde není vidět grýn a vůbec jsme nevěděl kam hrát. Obecně mi to trochu přišlo, že je to zanedbané, ale možná i tím podzimem.
Jinak pozitivum je cena a evidentně to souží jako rychlá devítka po práci ve všední den.
 
Včera jsem byl poprvé na ČGK Zbraslav.
"Staré jamky" jsou fajn, bylo mokro, ferveje OK, ale překvapilo mne množství nechaných pitchamarků na grýnech. A pak některé ponechané bunkry ladem.
Tragické je odpaliště 6, kde mi přijde, že tam žádná snaha o vytvoření není. Jamka jako takové je zajímavá. Pak je fakt divná 7, kde není vidět grýn a vůbec jsme nevěděl kam hrát. Obecně mi to trochu přišlo, že je to zanedbané, ale možná i tím podzimem.
Jinak pozitivum je cena a evidentně to souží jako rychlá devítka po práci ve všední den.
Ještě jsem nehrál, chystám se v Pá odpo.
 
Konečně jsme se dostal v pátek na ČKG Zbraslav. Drobně mrholilo, ale já si to po fajrontě v Kolbence užíval. Herně to nebyla žádná sláva, pomalu se vracím k tlustým ranám (topinkám). Hřiště se mi líbí. Pravda, odpaliště 6ky na prosté louce/ferveji, nevypadá nejlépe, ale z týčka železem “na výhled“ mi to zase nevadilo. Na 7čce byla vidět fangle, kde je plocha grýnu jsem netušil. Při dalších návštěvách to asi bude lepší. Za mne spokojenost a je jen dobře, že tu máme další „popracovní“ 9ku.
A omlouvám se ještě jednou mladým klukům z 2ky tříparu, na které jsem poslal z 5ky hook drive. Odpálil jsem, míček nevidím. Ruce šly dobře, to by mělo být OK (jsem si pomyslel). Na hřišti široko daleko nikdo není. Ale jen vykoukli zpoza muldy, došlo mi, že jsem neřval a jsem kretén.

Karma je zdarma, se říká. A to mohu potvrdit. O víkendu jsem hrál Slapy. V poli jen pár chyb, se kterými dokážu žít. Ale 41 patů!! O plných 10 kousků více, než mám zdejší průměr.
Slapy jsou v dobré kondici, grýny jezdí velmi slušně (ale občas jsou na nich jakési fleky/lysiny, které mne znervózňují, zda to míček ovlivní či ne). Ještě jedna poznámka. Rány ztratily doběh a hrajeme carry golf. Teda já to tak mám.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Ders - software jednoduše DG TIP - reklamní předměty Hezká Hra Golf59 - Custom fitting & building Golf Resort Hořehledy GolfGear - víc než golfový eshop Česká Golfová Asociace Maršálů Obchůdek Vendula - originální barevné veselé obrázky od Venduly Hegerové Samolepky nejen na auto!
Back
Nahoru Bottom